reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Podejmowanie Działalności

Pięć kroków do własnej firmy

Aktualizacja: 09.02.2009

Coraz więcej osób zdaje się dochodzić do wniosku, że praca „na swoim” jest lepszym wyjściem, niż bycie zatrudnionym na umowę. W końcu nie na darmo powiadają, że własnymi rękoma można się jedynie garbu dorobić. »

Jak zarejestrować działalność gospodarczą

Aktualizacja: 09.01.2012

Kandydat na przedsiębiorcę musi najpierw zdecydować się na wybór formy prawnej, w jakiej będzie prowadził działalność gospodarczą. Od tego wyboru w znacznym stopniu zależy rodzaj i miejsce, w którym trzeba dokonać czynności rejestracyjnych. »

Jak prowadzić działalność w domu

Aktualizacja: 31.07.2007

Przedsiębiorca wykorzystujący dom dla potrzeb działalności gospodarczej musi zawiadomić o tym gminę, a także w zależności od zakresu prowadzonej działalności - inspekcję pracy, sanepid lub inne instytucje. Niektóre wydatki na dom może wliczyć w koszty firmy. »

Blaski i cienie własnego biznesu

Aktualizacja: 31.07.2007

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z licznymi obowiązkami rejestracyjnymi i deklaracyjnymi. »

Jak napisać umowę spółki cywilnej

Aktualizacja: 24.09.2007

Prawne podstawy funkcjonowania spółki cywilnej zostały uregulowane w przepisach Kodeksu cywilnego (art. 860-875). W umowie tej spółki co najmniej dwaj wspólnicy zobowiązują się dążyć do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego przez działanie w sposób oznaczony, w szczególności przez wniesienie wkładów (art. 860 k.c.). »

Jak prowadzić działalność w formie spółki cywilnej

Aktualizacja: 24.09.2007

Przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi mogą wspólnie prowadzić działalność gospodarczą. Powinni wówczas zawrzeć umowę spółki cywilnej. Natomiast rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej każdy z nich sam zgłasza do ewidencji w gminie. »

Jak napisać umowę spółki z o.o.

Aktualizacja: 24.09.2007

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest samodzielnym podmiotem posiadającym osobowość prawną. Jest to najczęściej występująca w obrocie forma spółki kapitałowej. Jej zasady funkcjonowania są uregulowane w Kodeksie spółek handlowych. »

Jak zarejestrować spółkę z o.o.

Aktualizacja: 30.08.2007

Zakładanie spółki z o.o. nie kończy się z chwilą podpisania umowy. Spółka z o.o. powstaje dopiero w momencie jej ujawnienia w rejestrze przedsiębiorców, który jest częścią Krajowego Rejestru Sądowego. »

Jak napisać umowę spółki komandytowej

Aktualizacja: 24.09.2007

Spółka komandytowa uregulowana jest w Kodeksie spółek handlowych. W sprawach nieuregulowanych przepisami dotyczącymi spółki komandytowej należy stosować odpowiednio przepisy dotyczące spółek jawnych. »

Jak napisać umowę spółki jawnej

Aktualizacja: 24.09.2007

Spółka jawna jest formą prowadzenia działalności w większym rozmiarze niż spółka cywilna. »

Nietypowe formy działalności gospodarczej

Aktualizacja: 24.09.2007

Prawo oferuje przy tym całą paletę możliwości i form prowadzenia działalności gospodarczej. Są między nimi formy niezwykle popularne, takie jak spółka cywilna, jawna czy z o.o., ale są też nietypowe, jak choćby spółki komandytowe czy komandytowo-akcyjne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama