reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Niemiecki sektor budowlany jest w świetnej formie

Niemiecki sektor budowlany jest w świetnej formie

6 kwietnia fundusze akcji na świecie zakończyły tydzień z 13 mld USD świeżo pozyskanego kapitału. Przeszło jedna trzecia tych zasobów została ulokowana na rynkach wschodzących. Znając te dane, nie trudno zrozumieć siłę emerging markets na przełomie marca i kwietnia.

Dla globalnych funduszy akcji z rynków wschodzących tydzień, zakończony 6 kwietnia, pod względem napływów był najlepszy w historii. Podobna sytuacja miała miejsce w grupie funduszy obligacji wysokiego ryzyka. Dla funduszy inwestujących w Korei miniony tydzień okazał się najlepszy od IV kwartału 2007 r. W tych warunkach fundamentalne doniesienia schodziły na dalszy plan. Siła płynącego kapitału była zbyt duża.

Jednocześnie tak wyraźna dominacja przepływów, z punktu widzenia zachowania rynków, stwarza ryzyko w średnim terminie. Jednostronne nastawienie do ryzykownych aktywów może się skończyć równie szybko, jak się pojawiło. Najbliższy test rozpocznie się wraz z podaniem wyników za I kwartał przez pierwszą spółkę z indeksu DJIA, po zakończeniu poniedziałkowej sesji. Tradycyjnie spółka uważana jest za giganta z branży aluminiowej, Alcoa. Wspomniane dane zapoczątkują zapewne kolejny, udany sezon publikacji rezultatów kwartalnych, ale od samych osiągnięć dużo ważniejsze będą perspektywy, kreślone na przyszłość. Tym bardziej, że dynamika wzrostu zysków w trzech pierwszych miesiącach tego roku będzie wyraźnie słabsza niż w kolejnych kwartałach 2010 r. W takich warunkach rynki akcji nie są przygotowane na żadne rozczarowania.

Dowiedz się także: Jak inwestować w fundusze polskich akcji?

W niemieckim sektorze budowlanym utrzymuje się znakomita koniunktura, chociaż skutki wzrostu cen paliw i surowców są odczuwalne.

Marcowy wskaźnik PMI dla niemieckiego budownictwa, obrazujący przyszłe tendencje w tym sektorze, podniósł się do rekordowego poziomu (historia danych sięga 1999 r.). PMI wyniósł 61,8 pkt., wobec 60,7 pkt. w lutym. Do tak dobrego wyniku przyczynił się głównie segment komercyjny. Natomiast w segmentach mieszkaniowym i infrastrukturalnym sytuacja pogorszyła się, w porównaniu z lutym, choć nadal obserwowano rozwój. Skala wzrostu nowych zamówień w niemieckim budownictwie była największa od 3 lat. Nieco osłabł wzrost zatrudnienia w tej części gospodarki, ale wynik w tym względzie i tak był bardzo dobry. Jednocześnie wskazywano na rosnące ceny produkcji. Tu przyczyną były drożejące paliwa i surowce przemysłowe.

Polecamy serwis: Kursy walut

Kolejna firma przedstawiła dane, dotyczące zmian cen mieszkań w Wielkiej Brytanii. Zdaniem Acadamentrics w marcu nastąpił spadek o 0,1%, do 222,15 tys. funtów. W skali roku ceny nie zmieniły się. Potwierdza się więc prognoza, jakoby na brytyjskim rynku zapanowała stagnacja.

Zespół Analiz
Home Broker

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Odnotowane ostatnio zwyżki kursów nastąpiły wskutek napływu kapitału na rynki wschodzące akcji.
Odnotowane ostatnio zwyżki kursów nastąpiły wskutek napływu kapitału na rynki wschodzące akcji.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama