| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > „Farmer” – zarabianie na surowcach rolnych

„Farmer” – zarabianie na surowcach rolnych

Nowy produkt reklamowany przez New World Alternative Investments umożliwia zarabianie na wzrostach cen surowców rolnych. Podstawą „Farmera” są trzy podstawowe surowce rolne: pszenica, kukurydza i soja.

Produkt proponowany jest w formie trzyletniego ubezpieczenia na życie i dożycie. Po każdym roku ubezpieczenia inwestor otrzymuje premię w wysokości 14-16 proc. pod warunkiem, że każdy z elementów koszyka (pszenica, kukurydza, soja) będzie równy lub znajdzie się powyżej 110% – 130%* swojej wartości początkowej. Nowy produkt NWAI, to efektywna podatkowo konstrukcja oraz 100 proc. gwarancji zwrotu zainwestowanego kapitału, wypłacany na koniec okresu ubezpieczenia.

W obliczu obecnego kryzysu surowce rolne uznawane są za najbardziej odporną na zmianę koniunktury klasę aktywów. Można zatem się spodziewać, że pierwsze symptomy ożywienia gospodarczego będą nawet kilka miesięcy wcześniej widoczne w cenach tych towarów.

Dodatkowo, wzrost gospodarczy najludniejszych krajów świata powoduje w sposób oczywisty zwiększenie popytu na surowce rolne. Przekłada się to na wzrost cen produktów żywnościowych na rynkach światowych. Impuls do wzrostu cen może okazać się szczególnie duży, gdyż wg przewidywań, Chiny już na przełomie 2011/2012
r. z eksportera pszenicy zostaną jej importerem.

Nasz nowy produkt umożliwia zyski dzięki dużemu potencjałowi rynku surowców rolnych. Wiele czynników przemawia za tym, że ceny ich będą rosły m.in. fakt, że zapasy towarów rolnych znajdują się obecnie na najniższych historycznych poziomach – najniższych od lat 70. XX wieku. Dzięki efektywnej podatkowo konstrukcji i gwarancji zwrotu zainwestowanego kapitału, produkt ten łączy bezpieczeństwo z możliwością wysokich zysków” – mówi Mateusz Walczak, prezes New World Alternative Investments.

Dzięki formie ubezpieczenia na życie i dożycie, w przypadku śmierci ubezpieczonego, uprawnieni wskazani do wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego z tytułu zgonu ubezpieczonego otrzymają 100,1% wpłaconych przez klienta środków. Świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu zgonu zwolnione jest z podatku od spadków i darowizn. Ochronę ubezpieczeniową świadczy TU na Życie EUROPA SA.

Do ubezpieczenia na życie i dożycie można przystąpić do 27 lutego br. Minimalna kwota inwestycji to 100 000 PLN. Produkt został przygotowany wspólnie
z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA.

źródło: NWAI

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK