REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie dotacje dla zwalnianych pracowników w województwie pomorskim?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje dla zwalnianych pracowników
Dotacje dla zwalnianych pracowników

REKLAMA

REKLAMA

Utrata pracy nie musi już spędzać snu z powiek. Może być szansą na zdobycie nowych kwalifikacji oraz na otrzymanie unijnej dotacji na założenie własnego biznesu. Takie możliwości oferuje Europejski Fundusz Społeczny w województwie pomorskim. Właśnie trwa rekrutacja uczestników projektu, którego celem jest wsparcie pracodawców i pracowników pomorskich firm przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

REKLAMA

W projekcie mogą uczestniczyć osoby, posiadające miejsce zamieszkania na terenie województwa pomorskiego, które spełniają wymagania formalne oraz jeden z poniższych warunków:
a) aktualnie są zatrudnione w firmach działających na terenie woj. pomorskiego będących w trakcie zmian adaptacyjnych, restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych, które zagrażają zwalnianiem pracowników,
b) znajdujące się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy z przyczyn dotyczących pracodawcy w trakcie zmian adaptacyjnych, restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych,
c) osoby bezrobotne, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, zarejestrowane powiatowych urzędach pracy woj. pomorskiego.

REKLAMA

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które są zagrożone utratą miejsca pracy w wyniku m.in. zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa, realizacji procesu prywatyzacyjnego, outsourcingiem znaczącej dotychczasowej działalności, zwolnieniami grupowymi.

Dodatkowo w przypadku kandydatów planujących uzyskanie pomocy finansowej na prowadzenie działalności gospodarczej osoby te wykazać, że nie prowadziły zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie co najmniej 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są zobowiązane do pobrania, wypełnienia i złożenia formularza zgłoszeniowego. Ważne:
1. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej: www.napomocpracy.wojpomorskie.pl
2. W formularzu należy wpisać swoje dane kontaktowe oraz wykazać spełnienie wymogów formalnych dla uczestnika projektu (poprzez oświadczenie oraz zaznaczenie odpowiedniego pola formulrza). Tylko osoby spełniające wymogi formalne mogą zostać uczestnikami projektu.
3. Formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza w Gdańsku (Stacjonarne Centrum Wsparcia) lub za pośrednictwem przesyłki pocztowej. Dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej projektu.

Przeczytaj koniecznie: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rekrutacja będzie przeprowadzana co 2 tygodnie w systemie po 30 osób, a w przypadku gdy w danej turze kwalifikacyjnej nie zostanie wyczerpany limit 30 miejsc, niewykorzystane miejsca zwiększają limit kolejnej tury.

W ramach projektu przewiduje się organizację siedmiu tur rekrutacyjnych. W chwili obecnej do 7 stycznia br. trwa nabór 30 uczestników w ramach I tur. Kolejna planowana jest w terminie od 10 do 21 stycznia 2011 roku.

Z jakiej pomocy można skorzystać?

REKLAMA

Wsparcie w ramach projektu obejmuje:
a) bezpłatne usługi doradczo-szkoleniowe (w tym profilaktyka kondycji psychicznej, indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, opracowanie Indywidualnego Planu Działania, w tym badanie potrzeb szkoleniowych), kursy i szkolenia (w tym z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej), wsparcie psychologiczne, pośrednictwo pracy, osoby o najwyższym potencjale przedsiębiorczości (określonym w IPD) będą mogły skorzystać z wsparcia finansowego oraz indywidualnego coachingu biznesowego.
b) przyznanie jednorazowej dotacji inwestycyjnej na rozwój przedsiębiorczości (dotacji inwestycyjnej),

Pomoc w formie jednorazowej dotacji ma w założeniu służyć pokryciu pierwszych wydatków związanych z rozpoczęciem i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa i udzielana jest w maksymalnej wysokości 40 tys. złotych.

c) przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego.

Jest udzielane w formie comiesięcznych transz w wysokości nie większej niż 1 tys. złotych miesięcznie, wypłacana na wniosek uczestnika projektu, który otrzymał dotację inwestycyjną, przez okres do 6 miesięcy.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA