reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dotacje unijne w województwie zachodniopomorskim

Dotacje unijne w województwie zachodniopomorskim

Podczas ubiegania się o unijną dotację musimy spełnić szereg wymogów i procedur. Nie musi to jednak oznaczać drogi przez mękę. Pod warunkiem, że do tego procesu starannie się przygotujemy.

Zgodnie z aktualnym informacjami jeszcze w lipcu br. ma ruszyć nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 1.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Warto zatem śledzić pilnie stronę internetową instytucji organizującej konkurs aby „nie przespać” szansy na przyznanie unijnej dotacji.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru wniosków o dofinansowanie dla poddziałania 1.1.2 RPO WZ będą ukazywać się na stronach internetowych http://www.rpo.wzp.pl

Od pomysłu do dotacji

Pomimo braku dokumentacji konkursowej, która w sposób szczegółowy i zasadniczy określa zasady naboru i oceny wniosków o dofinansowanie, już teraz możemy domyślać się jak będzie przebiegał konkurs. Pamiętajmy jednak, że informacje tu zawarte mają wyłącznie charakter deklaratywny, ich uszczegółowienie znajdzie się w dokumentacji konkursowej w chwili ogłoszenia naboru wniosków. Mając na uwadze zapisy programowe dla poddziałania 1.1.2 RPO WZ, o przyznanie unijnej dotacji będą mogły ubiegać się małe i średnie przedsiębiorstwa, które mają siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Porównaj: Jak pozyskać dotacje na rozwój turystyki

Zwróćmy proszę uwagę, że z możliwości ubiegania się o wsparcie unijne w ramach tego działania zostały wyłączone wszystkie mikroprzedsiębiorstwa. Dla nich bowiem przygotowane w ramach RPO WZ odrębne poddziałanie 1.1.1.

Co do zasady wsparcie będzie udzielane przedsiębiorcom, realizującym projekty na obszarze województw zachodniopomorskiego. O dofinansowanie będą mogli starać się wnioskodawcy, którzy przedłożą projekty inwestycyjne podnoszące konkurencyjność przedsiębiorstwa. Należy przez to rozumieć:

  • rozszerzenie zakresu działalności gospodarczej,
  • dywersyfikację produkcji lub świadczenia usług przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów i usług,
  • zmianę produktu lub usługi,
  • działania mające na celu dokonywanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub zmianę w sposobie świadczenia usług, 
  • uruchomienie działalności nowopowstałego przedsiębiorstwa.

Za wydatki kwalifikowalne uważa się nabycie środków trwałych niezbędnych do realizacji projektu oraz trwale związanych z celami projektu.

Wydatki na zakup środków transportu w sektorze transportu nie są kwalifikowane i nie będą podlegać refundacji ze środków unijnych. 

Polecamy: serwis Umowy

Maksymalny poziom dofinansowania projektu uzależniony jest od wielkości przedsiębiorstwa i wynosi odpowiednio:

Maksymalny poziom dofinansowania dla projektów dotyczących działalności transportowej jest niższy niż w przypadku pozostałych i wynosi 40 % całkowitych wydatków kwalifikowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pamiętajmy także, że maksymalna wartość dofinansowania dla projektu realizowanego w ramach tego poddziałania może wynieść 2 mln PLN.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dotacje unijne w województwie zachodniopomorskim
Dotacje unijne w województwie zachodniopomorskim

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria GRAVIS LEGAL GROUP Widera, Sułkowski Sp.j.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama