reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak przedłużyć licencję programu antywirusowego avast!

Jak przedłużyć licencję programu antywirusowego avast!

Bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego avast! Home Edition, co jakiś czas wyświetla komunikat, że licencja na aktualizacje wygasa. W tej sytuacji konieczna jest ponowna rejestracja na stronie internetowej producenta, dzięki której otrzymasz nowy klucz licencji. Pokażemy Ci jak to zrobić. 

Jeśli zamiast niebieskiego okna informacyjnego o pobraniu kolejnej aktualizacji bazy antywirusowej programu avast!, pojawi się czerwone okno informujące o rychłym
wygaśnięciu licencji wykonaj następujące kroki:

1. Możesz skorzystać z odnośnika w czerwonym oknie alarmującym o wygaśnięciu licencji. Zostaniesz przeniesiony bezpośrednio na stronę internetową producenta do sekcji z rejestracją. Jeśli czerwone okno zniknie i nie zdążysz z niego skorzystać, nie przejmuj się. Uruchom przeglądarkę internetową i wpisz w pole adresu następujący adres URL: http://www.avast.com/pol/home-registration.php.

- - -

2. Tuż pod napisem Darmowa rejestracja avast! 4 Home Edition wybierz trzeci odnośnik (...przedłużyć rejestrację i otrzymać klucz na kolejny rok).

- - -

3. W formularzu musisz podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość pocztowa z kluczem licencji. Pamiętaj o potwierdzeniu adresu e-mail oraz wpisaniu podanej kombinacji znaków w odpowiednim polu na samym dole strony. Po naciśnięciu przycisku Wyślij, powinieneś otrzymać wiadomość pocztową z kluczem licencji praktycznie natychmiast. Producent zapewnia, że stanie się to w ciągu najbliższych 24 godzin.

- - -

4. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości pocztowej od producenta programu avast! sprawdź czy nie wylądowała ona w dziale SPAM na Twojej skrzynce pocztowej, gdzie automatycznie trafiają przesyłki klasyfikowane przez system pocztowy, jako niechciane. Na wszelki wypadek warto dodać adres register@register.avast.com jako zaufany adres.

- - -

5. Po otrzymaniu wiadomości od producenta programu avast! bez trudu znajdziesz w niej wydzielony fragment z kluczem licencji, który należy skopiować do schowka ([CTRL] + [C]).

- - -

6. Kliknij prawym klawiszem myszki na ikonie programu avast! w zasobniku systemowym. Chodzi o ikonę z literą "a". Z menu kontekstowego wybierz O programie avast!.

- - -

7. Na samym dole okna O programie avast! kliknij przycisk Klucz licencji i wklej nowy klucz ([CTRL] + [V]). Proces odnowienia licencji został zakończony, o czym poinformuje Cię stosowny komunikat programu.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łatwe podatki

Portal „Łatwe podatki” pozwala zrozumieć trudne zagadnienia związane z podatkami (takimi jak np. VAT, CIT czy PIT) w sposób stosunkowo przystępny, podparty ciekawymi przykładami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama