| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak przedłużyć licencję programu antywirusowego avast!

Jak przedłużyć licencję programu antywirusowego avast!

Bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego avast! Home Edition, co jakiś czas wyświetla komunikat, że licencja na aktualizacje wygasa. W tej sytuacji konieczna jest ponowna rejestracja na stronie internetowej producenta, dzięki której otrzymasz nowy klucz licencji. Pokażemy Ci jak to zrobić. 

Jeśli zamiast niebieskiego okna informacyjnego o pobraniu kolejnej aktualizacji bazy antywirusowej programu avast!, pojawi się czerwone okno informujące o rychłym
wygaśnięciu licencji wykonaj następujące kroki:

1. Możesz skorzystać z odnośnika w czerwonym oknie alarmującym o wygaśnięciu licencji. Zostaniesz przeniesiony bezpośrednio na stronę internetową producenta do sekcji z rejestracją. Jeśli czerwone okno zniknie i nie zdążysz z niego skorzystać, nie przejmuj się. Uruchom przeglądarkę internetową i wpisz w pole adresu następujący adres URL: http://www.avast.com/pol/home-registration.php.

- - -

2. Tuż pod napisem Darmowa rejestracja avast! 4 Home Edition wybierz trzeci odnośnik (...przedłużyć rejestrację i otrzymać klucz na kolejny rok).

- - -

3. W formularzu musisz podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość pocztowa z kluczem licencji. Pamiętaj o potwierdzeniu adresu e-mail oraz wpisaniu podanej kombinacji znaków w odpowiednim polu na samym dole strony. Po naciśnięciu przycisku Wyślij, powinieneś otrzymać wiadomość pocztową z kluczem licencji praktycznie natychmiast. Producent zapewnia, że stanie się to w ciągu najbliższych 24 godzin.

- - -

4. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości pocztowej od producenta programu avast! sprawdź czy nie wylądowała ona w dziale SPAM na Twojej skrzynce pocztowej, gdzie automatycznie trafiają przesyłki klasyfikowane przez system pocztowy, jako niechciane. Na wszelki wypadek warto dodać adres register@register.avast.com jako zaufany adres.

- - -

5. Po otrzymaniu wiadomości od producenta programu avast! bez trudu znajdziesz w niej wydzielony fragment z kluczem licencji, który należy skopiować do schowka ([CTRL] + [C]).

- - -

6. Kliknij prawym klawiszem myszki na ikonie programu avast! w zasobniku systemowym. Chodzi o ikonę z literą "a". Z menu kontekstowego wybierz O programie avast!.

- - -

7. Na samym dole okna O programie avast! kliknij przycisk Klucz licencji i wklej nowy klucz ([CTRL] + [V]). Proces odnowienia licencji został zakończony, o czym poinformuje Cię stosowny komunikat programu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK