reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Polski Internet - ponad 17 milionów użytkowników

Polski Internet - ponad 17 milionów użytkowników

Ostatnie badania firmy Gfk Net Index wskazują na znaczny wzrost liczby użytkowników Internetu w Polsce. W stosunku do stycznia ich liczba zwiększyła się o ponad 600 tysięcy i wynosi obecnie 17,3 miliona osób.

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o innym raporcie przygotowanym przez firmę Gemius, z której wynikało, że z Internetu w Polsce korzysta ponad 16 milionów obywateli. Tymczasem najnowsze dane firmy Gfk Net Index wskazują na aż 17,3 miliona internautów. Aż 59% z tej liczby korzysta z Internetu na stałe. Surfowanie po światowej sieci przynajmniej raz w tygodniu deklaruje 91% ankietowanych.

Internet w Polsce nadal okupują głównie ludzie młodzi w przedziale wiekowym 15 - 19 lat (96%). Okazuje się, że seniorzy stali się również bardziej aktywną grupą internautów. Obecnie osoby w przedziale wiekowym 60 - 75 lat stanowią 14% ogólnej liczby internautów w Polsce.

Stopień internetyzacji jest oczywiście największy w dużych aglomeracjach. Blisko 84% mieszkańców Warszawy korzysta z Internetu, podczas gdy w innych dużych miastach ten współczynnik waha się na poziomie 74%. Co ciekawe, mieszkańcy terenów wiejskich i mniejszych miejscowości stanowią aż 47% ogólnej liczby polskich internautów.

Źródło: CHIP.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Kowalska-Matis

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama