REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Norton Tablet Security – system ochrony dla tabletów z Androidem

Kamil Rogala
Norton Tablet Security
Norton Tablet Security

REKLAMA

REKLAMA

Już od lat ochrona komputera osobistego z pomocą najróżniejszych systemów ochrony w postaci pakietów antywirusowych jest praktycznie standardem. Każdy użytkownik komputera wie, że zagrożenie czyha praktycznie na każdym kroku – w mailach, na podejrzanych stronach internetowych, na portalach społecznościowych etc. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że zagrożenia te powoli przenoszą się na urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe oraz coraz popularniejsze ostatnio tablety. Czy jest jakaś recepta na tabletowe zagrożenia?

Większość osób, słysząc stwierdzenie „ochrona tabletu” myśli o estetycznym i solidnym etui chroniącym urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ale co z cennymi danymi zapisanymi w pamięci urządzenia? Ostatnio coraz częściej słyszymy informacje o programach, które niecnymi sposobami próbują włamać się do tabletów i smartfonów. Autorzy takich złośliwych programów chcą zazwyczaj wykraść jak najwięcej informacji o użytkowniku. Czy jest jakiś sposób, aby bronić się przed tego typu zagrożeniami?

REKLAMA

Jednym z pierwszych rozwiązań tego typu jest aplikacja Norton Tablet Security. Nowa aplikacja już wkrótce będzie dostępna w sklepie Android Market. Program będzie dedykowany systemom Android w wersji 2,2 lub wyższej. Do głównych zadań aplikacji należy przede wszystkim ochrona przed wirusami typu malware, kradzieżą i zagrożeniami płynącymi z sieci. Oczywiście interfejs oprogramowania dostosowany jest do obsługi na dużym ekranie dotykowym.

Warto przeczytać: Czy za wysyłanie spamu firmie grozi kara grzywny?

Do jednych z funkcji oprogramowania należy również możliwość lokalizacji urządzenia za pośrednictwem sieci. Oprogramowanie lokalizuje tablet, dzięki czemu możliwe jest jego odnalezienie w przypadku zgubienia lub kradzieży. Taka funkcja z pewnością przyda się osobom, które często podróżują i narażają swoje urządzenia na kradzież lub pozostawienie w przypadkowym miejscu. W takim przypadku przyda się również możliwość blokady urządzenia na odległość, co uniemożliwi osobom niepowołanym na uzyskanie dostępu do prywatnych danych.

Sprawdź również: Nowy i unikalny pomysł na e-biznes – czy to możliwe?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Aplikacja Norton Tablet Security blokuje również podejrzane strony internetowe, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego tabletu i prywatnych danych. Oprócz tego aplikacja skanuje pobierane pliki w poszukiwaniu zagrożeń. Bardzo ciekawie wygląda również możliwość dzielenia się spostrzeżeniami ze społecznością Norton. Dzięki temu gromadzone są informacje od użytkowników oprogramowania Norton, aby przyspieszać wykrywanie i walkę z nowymi rodzajami zagrożeń.

Zobacz też: Zabezpieczenie systemu kluczem USB – jak to zrobić?

Roczna licencja na aplikację Norton Tablet Security jest droga – 39,99 dolarów to wysoka cena. Oczywiście ochrona swoich danych osobowych powinna być warta każdej sumy, jednak można się spodziewać szybkiego wysypu tańszych oraz darmowych aplikacji na różne systemy operacyjne, które nie powinny znacząco odbiegać od poziomu opisywanego wyżej rozwiązania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA