REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bankowość mobilna – jak to wygląda dziś?

Kamil Rogala
Bankowość mobilna to niezwykle wygodne rozwiązanie Fot. Fotolia
Bankowość mobilna to niezwykle wygodne rozwiązanie Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu, żeby sprawdzić stan konta trzeba było złożyć wizytę w oddziale banku, stać w długiej kolejce by pani z okienka powiadomiła nas, jaka kwota widnieje na naszym koncie. Dziś nie musimy ruszać się z domu. Ba! Nie musimy nawet włączać komputera, gdyż nasz bank jest w naszej komórce. Wystarczy bowiem uruchomić odpowiednią aplikację, stronę WWW w smartfonie, aby nie tylko dowiedzieć się, ile mamy dostępnych środków, ale również wykonać podstawowe operacje bankowe takie jak przelew, płatność, spłata kredytu etc. Jak dziś wygląda bankowość mobilna?

Dziś większość operacji bankowych można wykonać przez Internet, a od niedawna nawet za pomocą telefonu komórkowego. Przelew, otwarcie lokaty, spłata rat kredytu czy wypełnienie wniosku o pożyczkę gotówkową – te operacje można wykonać w domu, w ulubionym fotelu z telefonem w ręku. Dostęp do konta bankowego przez telefon komórkowy to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu wiele operacji wykonamy także poza domem, na przykład w pociągu, w podróży etc. A jak korzystać z tej funkcjonalności?

REKLAMA

Sprawdź też: Modernizacja firmowego komputera – kiedy się opłaca, a kiedy nie?

Bankowość mobilna to niezwykle wygodne rozwiązanie. Z tego typu funkcjonalności możemy korzystać na dwa sposoby. Pierwszy z nich niewiele różni się od korzystania z bankowości elektronicznej za pomocą komputera. W tym przypadku używamy przeglądarki internetowej w telefonie. Niestety w tym przypadku może przeszkadzać niewielki ekran telefonu – po prostu ciężko wcelować w konkretną funkcję na stronie internetowej banku. Na szczęście od jakiegoś czasu coraz większa liczba banków oferuje specjalnie przygotowaną wersję swojego serwisu – w sam raz dla ekranu w komórce.

Zobacz również: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

Korzystanie z takiego „odchudzonego” i dopasowanego do komórek serwisu jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Telefon nie musi ściągać z sieci całego serwisu. Korzystając z tego samego serwisu w komputerze jest oczywiście wygodniejsze - komputer jest wydajniejszy, a Internet szybszy, dlatego ściągnięcie kilku megabajtów danych zajmuje kilka sekund. Niestety telefon komórkowy jest mniej wydajny, dlatego też ściągnięcie takiej samej ilości danych może być o wiele dłuższe. W związku z tym łączenie się z bankiem poprzez lżejszy serwis mobilny będzie o wiele szybsze i wygodniejsze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto przeczytać: Jak działa reklama partyzancka i jaki ma wpływ na użytkowników?

Drugim, nieco mniej rozpowszechnionym i popularnym sposobem jest skorzystanie z dedykowanej aplikacji mobilnej, którą instalujemy w swoim telefonie. Niestety tę formę dostępu przez komórkę oferuje jak na razie niewiele banków. Na szczęście dość mała obecnie popularność rośnie i kto wie, może już wkrótce każdy bank będzie oferował tę formę dostępu do bankowości elektronicznej. Aplikacja nie tylko zapewnia wysoki komfort zarządzania swoim kontem bankowym, ale również zapewnia większe bezpieczeństwo danych. Niestety, jest pewna wada takiego rozwiązania.

Polecamy również: Marketing partyzancki w e-biznesie – na czym to polega i czy się sprawdzi?

Jak na razie aplikacje bankowe dostępne są wyłącznie na smartfony z systemem Android, iOS, Symbian oraz Windows Phone. Jeśli więc posiadamy starszy telefon z systemem producenta, pozostaje nam jedynie możliwość łączenia się z kontem poprzez serwis internetowy. Tak czy inaczej rozwój tego typu aplikacji nawet na najnowszych platformach systemowych to krok w dobrą stronę. Poza tym nikt nie będzie używał starych telefonów przez następnych kilka lat, a przejście na nowe smartfony z systemami operacyjnymi jest tylko kwestią czasu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

Ogromne zmiany na rynku pracy w ciągu najbliższych 5 lat

Najbliższe 5 lat na rynku pracy ma przynieść ogromne zmiany. Według Adecco zniknie 83 miliony miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie jedynie 69 milionów innych. Jakie posady są zagrożone? 

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Wartościowe środowisko pracy - czym jest, jak je stworzyć?

Dobra atmosfera w pracy przedkłada się na lojalność pracowników, ich motywację i zaangażowanie. Jak zapewnić pracownikom najlepsze employee journey? 

REKLAMA

Jak Nvidia może zyskać na wartości dzięki inwestorom w akcje memy

Dzięki fantastycznemu rocznemu zwrotowi, przekraczającemu obecnie 220%, Nvidia stałą się jedną z najczęściej dyskutowanych spółek w ostatnim okresie i dowodem na to, że rynek technologiczny trzyma się dobrze. Czy spółka należy również do kategorii akcji memów, czy raczej jej wycena jest oparta o solidne podstawy?

Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

REKLAMA