reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > UKE vs. TP, wynik za 2 tygodnie

UKE vs. TP, wynik za 2 tygodnie

Za dwa tygodnie okaże się, czy dojdzie do podziału Telekomunikacji Polskiej. Wszystkim stronom wczorajszego spotkania w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej zależy jednak na porozumieniu.

Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, jeszcze przed spotkaniem mówił, że chce doprowadzić do ugody, a nie do konfrontacji z Urzędem. Jego zdaniem podział operatora nie leży ani w jego, ani w klientów interesie. UKE przy tym rozwiązaniu się nie upiera, potrzebuje jednak gwarancji, że monopolista będzie równo traktował wszystkich graczy na rynku telekomunikacyjnym.

Anna Streżyńska poinformowała, że stronom udało się dojść do porozumienia w zakresie 17 z 20 zaplanowanych tematów. Operatorzy poprosili o dodatkowy tydzień na wyjaśnienie pozostałych wątpliwości i rozbieżności. Kolejne spotkanie odbędzie się 11 sierpnia. Prezes dodała, że jeśli uzgodnione rozwiązania będą satysfakcjonować Urząd, TP oraz jej konkurentów, prace nad podziałem operatora narodowego zostaną nieformalnie wstrzymane.

Formalna decyzja będzie mogła zostać podjęta najwcześniej we wrześniu, gdy znane będą wyniki, zaczynającego się 24 sierpnia, audytu w TP dotyczącego dostępu do systemów informatycznych.

U wszystkich uczestników widać chęć dojścia do porozumienia. Urzędowi zależy na poprawnej współpracy z Telekomunikacją Polską, a także pomiędzy nią a konkurentami. TP nie chce z kolei dopuścić do kosztownego podziału, natomiast alternatywni operatorzy chcą być traktowani po partnersku. Czy oczekiwania wszystkich stron zostaną spełnione, dowiemy się już niedługo.

Źródło: Dziennik Internautów

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Dura

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama