reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Ekologiczne drukarki od HP

Ekologiczne drukarki od HP

HP podkreśliło swoje zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska, wprowadzając pierwszą gamę drukarek HP Deskjet wyprodukowanych z przetworzonych materiałów.

W czerwcu, jako pierwsza na polskim rynku, zadebiutowała drukarka HP Deskjet D2600. Modele HP Deskjet D1600 i HP Deskjet D5660 będą dostępne w Polsce od sierpnia b.r. Trzy nowe drukarki, w dużej mierze wykonane z przetworzonych plastików i spełniające w pełni wymogi normy Energy Star, mają być dobrym rozwiązaniem zarówno dla klientów, jak i dla naszej planety.

Ich premiera wpisuje się w proekologiczny plan HP, który zakłada wykorzystanie 46 milionów kilogramów przetworzonych tworzyw sztucznych w urządzeniach drukujących do 2011 r. (łącznie, licząc od 2007 r.). Aby spojrzeć na ten cel w odpowiedniej perspektywie, jego odpowiednikiem byłoby sprawienie, że 4 miliardy plastikowych butelek po wodzie nie trafią na wysypiska śmieci.

Nowe drukarki HP Deskjet oferują łatwość obsługi, umożliwiając druk codziennych dokumentów i zdjęć jednym wciśnięciem przycisku. Pełna gama nowości obejmuje modele HP Deskjet D1600 do codziennych wydruków, HP Deskjet D2600 do codziennych wydruków i zdjęć oraz HP Deskjet D5660 z funkcją pracy w sieci bezprzewodowej.

Podstawowy model HP Deskjet D1600 to najtańsza drukarka HP, łącząca niezawodność, prostą i przyjazną w obsłudze konstrukcję oraz certyfikat Energy Star . Urządzenie wykonane jest w 25 procentach z przetworzonych tworzyw sztucznych. Dla klientów pragnących drukować zarówno dokumenty i zdjęcia przeznaczony jest model HP Deskjet D2600, który ma zapewniać szybkość.

Podstawowy model HP Deskjet D1600 to najtańsza drukarka HP, łącząca niezawodność, prostą i przyjazną w obsłudze konstrukcję oraz certyfikat Energy Star . Urządzenie wykonane jest w 25 procentach z przetworzonych tworzyw sztucznych. Dla klientów pragnących drukować zarówno dokumenty i zdjęcia przeznaczony jest model HP Deskjet D2600, który ma zapewniać szybkość i jakość druku zarówno przy standardowych wydrukach, jak i przy grafikach. Klienci mają wybór pomiędzy wkładami z atramentem o standardowej pojemności do codziennego druku lub wkłady ekonomiczne, które umożliwiają wydrukowanie nawet 2,5-krotnie większej liczby stron. Model ten jest wykonany w 50 procentach z przetworzonego plastiku i spełnia wymogi normy Energy Star.

Model HP Deskjet D5660 to bezprzewodowa drukarka HP z funkcją Wi-Fi. Przyjazne dla użytkownika rozwiązania umożliwiają m.in. nawiązywanie połączenia bezprzewodowego jednym kliknięciem, dzięki czemu klienci mogą bez trudu podłączyć swoje komputery przenośne i szybko uzyskać wysokiej klasy wydruki. Certyfikat Energy Star oraz 35-procentowa zawartość przetworzonych tworzyw sztucznych oznaczają, że drukarki te pomagają chronić środowisko.

Źródło: PCWORLD

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Wróbel

doradca, interim manager PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama