reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Dropbox - krótki poradnik backupu i synchronizacji

Dropbox - krótki poradnik backupu i synchronizacji

Dropbox to bardzo ciekawa usługa internetowa, której zadaniem jest backup najważniejszych danych oraz ich synchronizacja między różnymi komputerami. Poniżej pokażemy Ci w jaki sposób posługiwać się usługą Dropbox i do czego można ją wykorzystać w praktyce.

Dropbox jest przykładem udanego połączenia usługi internetowej oraz oprogramowania do backupu oraz synchronizacji danych. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne, a do dyspozycji użytkownika na każdym koncie oddano 2 GB przestrzeni dyskowej. Dostęp do danych możesz mieć z poziomu strony internetowej oraz specjalnego programu (tzw. klienta) instalowanego w komputerze.

Co ciekawe, na każdym komputerze, na którym zainstalujesz klienta, możesz mieć dostęp do swoich danych i synchronizować ich stan z innymi komputerami. Warty podkreślenia jest fakt, że synchronizacja między poszczególnymi komputerami z zainstalowanym Dropboxem jest możliwa nawet wtedy, gdy na każdym z nich jest zainstalowany inny system operacyjny (Windows, Mac OS X, Linux). 

1. Najprościej obsługiwać usługę Dropbox za pomocą programu instalowanego na twardym dysku komputera. Domyślnie uruchamia się on wraz ze startem systemu operacyjnego i jest widoczny na liście w katalogu Moje dokumenty oraz jako ikona na pasku systemowym. Dwukrotne kliknięcie na ikonę otworzy się okno z zawartością internetowej składnicy. Możesz przeciągać na nie dowolne pliki z twardego dysku. Każdy plik przeniesiony na okno Dropbox musi zostać zsynchronizowany o czym świadczą niewielkie ikony przy plikach oraz katalogach (niebieskie oznaczają stan synchronizacji, zaś zielone jej zakończenie).

2. Możesz również korzystać z interfejsu WWW logując się na swoje konto na stronie Dropbox.

3. Bardzo ważną cechą usługi jest przechowywanie informacji o historii wykonanych operacji oraz różnych wersjach modyfikowanych plików. Dzięki temu możesz w razie potrzeby skorzystać z jednej z poprzednich wersji pliku.

4. Kolejną właściwością usługi Dropbox jest udostępnianie danych ze swojej składnicy innym użytkownikom. Możliwa jest praca zespołowa nad udostępnionymi plikami. Dropbox pozwala również na udostępnianie danych osobom, które nie korzystają z tej uslugi, w postaci publicznego odnośnika. Przykładem takiego udostępniania może być galeria zdjęć gotowa do obejrzenia na stronie WWW, po uprzednim udostępnieniu jej przez posiadacza konta Dropbox.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Czarczyńska

Asystent prawny w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama