| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Polecane strony WWW > Portale edukacyjne w skrócie

Portale edukacyjne w skrócie

Według nauczycieli najlepszym źródłem informacji wśród programów edukacyjnych są portale i encyklopedie internetowe. W Internecie znajdziemy mnóstwo stron, oraz portali przeznaczonych specjalnie dla uczniów i studentów. Wśród nich wyróżnić możemy portale ogólne dotyczące edukacji, potężne zbiory opracowań i ściąg i portale społcznościowe pozwalające na kontakt pomiędzy bracią szkolną.

Edukacja ogólnie

Wśród najpopularniejszych portali dotyczących nauki wymienić możemy EduseekInterklasę. Zawierają one informacje o szkołach i zasadach nauczania, a także konkretne informacje z wielu przedmiotów, które wykorzystać możemy np. podczas odrabiania prac domowych.

Witryny ze ściągami

W polskich Internecie roi się od stron zawierających wszelkiego rodzaju ściągi i pomoce naukowe. W większości publikowane tam gotowce przygotowywane są przez samych zainteresowanych – czyli uczniów i studentów. Najbardziej znana od lat jest ściąga.pl, tam też znajdziemy najwięcej tego typu zbiorów. Coraz większą popularnością cieszy się portal Interii, sciaga.interia.pl oraz profesor.pl.

Portale dla studentów

W sieci nie brakuje również i portali studenckich. Najlepszym przykładem może być dla studenta.pl, e-student czy korba.pl. Każdy z nich zawiera uniwersalne informacje o szkołach wyższych, artykuły pisane przez samych studentów (życie w akademiku, możliwości podjęcia pracy i rozpoczęcia kariery). Dużą popularnością cieszą się również fora i społeczności pozwalające na wymianie doświadczeń i informacji dotyczących studiów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »