| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Polecane strony WWW > Jak skonfigurować nowe konto na portalu Facebook?

Jak skonfigurować nowe konto na portalu Facebook?

Zakładając, że przebrnęliśmy przez prostą rejestrację i utworzyliśmy konto na Facebooku wypadałoby uzupełnić nasze pozostałe dane, które ułatwią nam kontakt ze znajomymi. Jak to zrobić?

Po zakończeniu pracy kreatora, przed naszymi oczami pojawi się menu naszego profilu. Na samym początku świeci ono pustkami, dlatego też warto to zmienić. Po kliknięciu na Edytuj profil kreator przeniesie nas do kolejnej sekcji, podzielonej na cztery działy. Są to: Podstawowe informacje, Informacje osobiste, Informacje kontaktowe i Wykształcenie i praca. Tu ponownie nie mamy obowiązków wypełniania wszystkich pól. O tym, które pola są wyświetlane, jakim użytkownikom, zdecydujemy w menu dotyczącym opcji prywatności.

Zobacz również: Komputer - Samouczek

W kolejnym etapie powinniśmy pomyśleć nad dodaniem zdjęć. Domyślnie mamy dwa puste albumy. Pierwszy z nich to Zdjęcie profilowe, które będzie się wyświetlać, jako miniatura na stronie głównej naszego profilu. Kolejnym albumem jest album Moje fotki, gdzie możemy wrzucać dowolną liczbę innych zdjęć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć nowy album, jeżeli chcemy uporządkować jakoś wybraną serię fotografii, na przykład z ostatnich wakacji. Jeżeli już umieścimy na swój temat wszystko, co chcieliśmy, najwyższy czas zdecydować, które elementy, w jaki sposób i dla kogo będą widoczne. O tym dowiemy się z następnej części poświęconej prywatności na portalu Facebook. 

Zobacz również: Komputer - Programy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Hetman

Adwokat i radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa autorskiego, pracy, handlowego i europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »