| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Doradcy finansowi osiągnęli dobre wyniki

Doradcy finansowi osiągnęli dobre wyniki

III kwartał 2009 roku zakończył się najlepszymi w tym roku wynikami sprzedaży przedsiębiorstw zrzeszonych w Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

Wartość kredytów hipotecznych sprzedanych za pośrednictwem doradców finansowych w okresie styczeń-wrzesień 2009 roku wyniosła blisko 8 mld zł.

Sprzedaż kredytów hipotecznych w III kwartale przekroczyła 3 mld zł i była o 22,6 proc. wyższa od wyniku z II kwartału. Równie optymistycznie przedstawia się sytuacja w zakresie inwestycji. Przez dziewięć miesięcy 2009 roku doradcy sprzedali produkty inwestycyjne za ponad 3,6 mld zł.

Sytuacja na rynku poprawia się. Analitycy są zgodni, że czwarty kwartał przyniesie dalszy wzrost wolumenów sprzedaży. Do symptomów ożywienia koniunktury można zaliczyć rosnącą liczbę wniosków kredytowych i stopniową liberalizację polityki banków w zakresie ich rozpatrywania.

- Trzeci kwartał 2009 roku potwierdził, że firmy doradcze dobrze sobie radzą i obronną ręką wychodzą z kryzysu. Na przestrzeni ostatnich miesięcy rynek ustabilizował się. Doradcy odczuwają zwiększone zainteresowanie kredytami ze strony klientów, którzy poszukują źródeł finansowania w związku z rosnącym popytem na rynku nieruchomości – mówi Aleksandra Łukasiewicz, wiceprezes Związku Firm Doradztwa Finansowego.

Z kolei Krzysztof Barembruch, prezes ZFDF dodaje, że jedną z ważnych tendencji bieżącego roku, której kontynuacja miała miejsce w III kwartale, jest rozszerzanie zakresu usług świadczonych przez firmy doradcze, w tym szczególnie inwestycji i ubezpieczeń. Wzrosła także sprzedaż produktów regularnego oszczędzania, pozwalających na gromadzenie kapitału w długim okresie.

ZFDF/IN

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK