| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Opłaty telekomunikacyjne na innych zasadach

Opłaty telekomunikacyjne na innych zasadach

Z dniem 1 stycznia 2010 roku wejdzie w życie rozporządzenie określające wysokość, sposób ustalania, terminy i sposób uiszczania rocznej opłaty telekomunikacyjnej.

18 grudnia br. zostało podpisane, w porozumieniu z ministrem finansów rozporządzenie ministra infrastruktury zmieniające rozporządzenie z dnia 27 grudnia 2004 r. w sprawie wysokości, sposobu ustalania, terminów i sposobu uiszczania rocznej opłaty telekomunikacyjnej (Dz. U. Nr 285, poz. 2857 ze zm), które wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku.

Rozporządzenie ustanawia wysokość wskaźnika opłaty telekomunikacyjnej w 2010 roku w wysokości 0,05 proc. przychodów przedsiębiorcy obowiązanego do uiszczenia opłaty telekomunikacyjnej.

Ministerstwo Infrastruktury zaznacza, że zgodnie z art. 183 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 ze zm.) do wnoszenia opłaty telekomunikacyjnej, związanej z realizacją zadań w zakresie telekomunikacji przez organy administracji łączności, tj. ministra właściwego do spraw łączności oraz prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zobowiązani są przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którzy prowadzą działalność telekomunikacyjną ponad dwa lata, a ich roczny przychód z tytułu jej prowadzenia przekracza 4 mln zł, w roku poprzedzającym o 2 lata termin, w którym wyznaczana jest opłata telekomunikacyjna.

Zobacz także: Prawo i ty Wieszjak.pl  

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości

Patron merytoryczny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK