reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > NBP docenia rolę edukacji

NBP docenia rolę edukacji

– Nakłady na edukację to nie wydatki, lecz inwestycje – przekonywał prezes NBP Sławomir Skrzypek podczas konferencji poświęconej edukacji ekonomicznej.

Celem tej konferencji było przedstawienie najnowszych przedsięwzięć edukacyjnych NBP i przyjętej niedawno przez zarząd banku centralnego strategii działań edukacyjnych na lata 2010-2012, a także wysłuchanie opinii o stanie edukacji ekonomicznej w Polsce.

W opinii prezesa NBP, edukacja ekonomiczna to wzmacnianie kapitały społecznego kraju, co bezpośrednio przyczynia się do rozwoju gospodarczego. Dlatego bank centralny podejmuje przedsięwzięcia edukacyjne dotyczące nie tylko wiedzy o roli banku centralnego i bankowości, ale również mechanizmów rządzących całą gospodarką.

W latach 2005-2007 wydatki banku na cele edukacyjne oscylowały w granicach 10-12 mln zł, zaś w roku 2010 wyniosą blisko 34 mln zł.

Sławomir Skrzypek zachęcał również instytucje komercyjne do szerzenia wiedzy z zakresu ekonomii i finansów. W Polsce odsetek osób korzystających z usług banków wciąż jest niski, wynosi około 60 proc., podczas gdy w krajach rozwiniętych przekracza 90 proc.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama