reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MG i KSU wspierają prowadzenie działalności

MG i KSU wspierają prowadzenie działalności

Ministerstwo Gospodarki chce utworzyć we współpracy z Krajowym Systemem Usług wieloletni program wspierający przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej - wynika z zapowiedzi wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana złożonych podczas konsultacji nt. „Kierunków Rozwoju Krajowego Systemu Usług”. Spotkanie odbyło się 18 stycznia 2011 r. w Warszawie.

- Chcemy stworzyć wieloletni program wspierający przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mamy nadzieję, że naszym partnerem będą w tym zakresie ośrodki Krajowego Systemu Usług w całym kraju – powiedział wiceminister podczas spotkania. Podkreślił również, że sektor małych i średnich przedsiębiorstwo zarówno w Polsce, jak i w UE rozwija się bardzo dynamicznie i ma duży wpływ na kształtowanie PKB. – Znaczenie tego sektora dla gospodarki powoduje, iż nie możemy zapominać o różnych formach wsparcia, które będą podnosić jego konkurencyjność – powiedział.

Zdaniem wiceministra ważną rolę w tym zakresie pełnią Punkty Konsultacyjne KSU, które oferują szeroka gamę usług w zakresie przedsiębiorczości. – Za ich pośrednictwem chcielibyśmy przekazywać ważne informacje nt. zakładania i prowadzenia firmy. Dlatego proponujemy stworzenie wspólnej platformy koordynacji świadczonych usług i komunikacji z organami administracji publicznej - dodał wiceminister Bogdan.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak przypomniała, że na terenie całego kraju w 206 ośrodkach Krajowego Systemu Usług pracuje ponad 2200 konsultantów. – Wspierają oni przyszłych przedsiębiorców i opiekują się firmami, które już zadebiutowały na rynku. Współpraca z resortem gospodarki pozwoli wzbogacić ich ofertę doradczą, tak aby przedsiębiorca mógł otrzymać pomoc na każdym etapie swojej działalności – podkreśliła.

Krajowy System Usług (KSU) jest to sieć instytucji świadczących usługi dla przedsiębiorców i osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Punkty Kontaktowe KSU działają we wszystkich województwach, na terenie całego kraju. W skład 110 punktów konsultacyjnych (PK) wchodzą również Regionalne i Branżowe Izby Gospodarcze oraz Organizacje Otoczenia Biznesu.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele ministerstwa gospodarki Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz ośrodków Krajowego Systemu Usług.

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Resort gospodarki chce utworzyć we współpracy z KSU program wspierający przedsiębiorców.
Resort gospodarki chce utworzyć we współpracy z KSU program wspierający przedsiębiorców.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Firma w Anglii Limited

Kancelaria księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama