reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Produkcja nadal rośnie

Produkcja nadal rośnie

Sierpień br. przyniósł wzrost produkcji przemysłowej o 13,5% w stosunku do poprzedniego roku. Wartość zwiększyła również produkcja budowlano-montażowa w analogicznym okresie o 8,5%.

„To najwyższe roczne tempo wzrostu produkcji przemysłowej od trzech lat" - komentuje Jacek Adamski, dyrektor departamentu ekonomicznego PKPP Lewiatan.

To już dziesiąty miesiąc z rzędu wzrostu produkcji. W lipcu rosła ona wolniej niż oczekiwano, za to w sierpniu zdecydowanie przyspieszyła. Po raz pierwszy od wielu miesięcy dobre wyniki osiągnęło budownictwo. Po wyeliminowaniu czynników sezonowych produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 4,1 proc. Wysoka dynamika produkcji w połączeniu z rosnącym importem mogą świadczyć o tym, że firmy wreszcie zaczęły inwestować.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

„Wszystko wskazuje na to, że w III kwartale br. wzrost PKB nie będzie niższy niż w II kwartale br., kiedy wzrósł po wyeliminowaniu czynników sezonowych aż 3,8 proc. Warto też dodać, że w ostatnich siedmiu miesiącach uderza podobieństwo danych o wzroście PKB i dynamice produkcji przemysłowej w Polsce i Niemczech - dodaje Jacek Adamski.

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Rozliczamy najem. Przykłady, wypełnione druki24.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama