reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Certyfikat AEO ułatwia współpracę z organami celnymi

Aktualizacja: 16.10.2009

Polscy przedsiębiorcy działający w branży spedycyjnej i motoryzacyjnej wciąż za mało korzystają z uproszczeń jakie daje Certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO) – podaje Deloitte. »

Urzędy pracy przyjmują więcej zgłoszeń

Aktualizacja: 16.10.2009

Stopa bezrobocia zarejestrowana we wrześniu br. wyniosła 11 proc., co stanowi wzrost o 0,2 punktu procentowego w porównaniu do sierpnia 2009 roku – poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

MF: stan środków walutowych wynosi ok. 4,762 mln euro

Aktualizacja: 16.10.2009

Stan środków walutowych na koniec września br. wyniósł około 4,762 mln euro (311,3 mln złotych) – podał resort w komunikacie. »

Redukcja zatrudnienia z odstępem czasowym

Aktualizacja: 17.10.2009

Gdy program optymalizacji kosztów firmy zakłada także masową redukcję zatrudnienia warto jest zachować odstępy czasowe między jedną falą zwolnień a drugą. Taka strategia zminimalizuje ryzyko szybkiej utraty specjalistów. »

Kartę Keep it Simple testuje już 1000 klientów

Aktualizacja: 15.10.2009

W ciągu dwóch miesięcy Open Finance zaprosił 1000 klientów do testowania nowego produktu – karty kredytowej Keep it Simple. »

Związki zawodowe chcą odwołania głównego inspektora pracy

Aktualizacja: 17.10.2009

Związki zawodowe wchodzące w skład Komisji Trójstronnej – OPZZ, NSZZ Solidarność i Forum Związków Zawodowych – chcą odwołania Tadeusza Zająca z funkcji głównego inspektora pracy. »

Zmiany w procedurach przetargowych

Aktualizacja: 17.10.2009

Dzięki zmianom procedur przetargowych i uelastycznieniu wymagań finansowych GDDKiA zwiększyła konkurencyjność wśród wykonawców na rynku usług budowlanych w infrastrukturze drogowej. »

Cięcia kosztów na rynku informatycznym

Aktualizacja: 15.10.2009

Sygnity, dostawca rozwiązań informatycznych w Polsce w ramach planu oszczędnościowego zakłada ograniczenia kosztów w skali 12-miesięcznej o przynajmniej 40 mln złotych. »

Banki dla najbogatszych

Aktualizacja: 14.10.2009

Na polskim rynku bankowym rozpoczęły działalność dwa banki, które obsługują najbardziej zamożnych klientów. Jest to Credit Suisse i KBL European Private Bankers. »

Sprzedaż monet będzie możliwa tylko na aukcjach

Aktualizacja: 14.10.2009

Na rynku numizmatycznym szykują się zmiany. Od przyszłego roku monety będzie można kupić tylko na aukcjach internetowych. »

Polacy wolą brać kredyty, a nie odkładać

Aktualizacja: 14.10.2009

Polacy nie wykorzystali koniunktury, by odłożyć pieniądze. Wzrost poczucia bezpieczeństwa materialnego nie przyłożył się na boom oszczędnościowy. »

Inflacja we wrześniu spadła do 3,4 proc.

Aktualizacja: 14.10.2009

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły we wrześniu o 3,4 proc. wobec września poprzedniego roku, podał Główny Urząd Statystyczny. »

Rosja: sposób na bezrobocie

Aktualizacja: 14.10.2009

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia i Rozwoju Socjalnego chce zmotywować osoby będące na bezrobociu do powrotu na rynek pracy. Resort przedstawił rządowi projekt postanowienia, z którego wynika, że jeśli bezrobotny założy własną firmę, to otrzyma 58,8 tys. rubli (około 2 tys. USD) - podaje dziennik "RBK daily". »

Samochody osobowe najlepiej sprzedają się w Chinach

Aktualizacja: 22.10.2009

We wrześniu tego roku sprzedaż samochodów osobowych w Chinach po raz pierwszy przekroczyła milion. Wzrost sprzedaży aut na tym rynku wyniósł 84 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2008 roku. »

Jesteś po studiach? Nie dostaniesz zasiłku dla bezrobotnych

Aktualizacja: 17.10.2009

Absolwent studiów wyższych, który zarejestruje się w urzędzie pracy jako bezrobotny może nie otrzymać zasiłku dla bezrobotnych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama