reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

BOŚ pomoże inwestorom w zakupie akcji PGE

Aktualizacja: 20.10.2009

Od 16 do 23 października br. inwestorzy indywidualni mogą uzyskać specjalny kredyt na zakup akcji Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Kredytodawcą jest Bank Ochrony Środowiska i Dom Maklerski BOŚ. »

Becikowe – zmiana zasad wypłaty

Aktualizacja: 20.10.2009

Do tej pory w celu uzyskania becikowego wystarczyło złożyć wniosek, wraz z odpowiednimi dokumentami. Od dnia 1 listopada 2009 roku będzie wymagane również złożenie określonego w rozporządzeniu zaświadczenia lekarskiego. »

Czy Rosja wychodzi z recesji?

Aktualizacja: 20.10.2009

W trzecim kwartale tego roku rosyjska gospodarka osiągnęła wzrost, co świadczy o wyjściu z recesji – powiedział Aleksiej Kudrin, rosyjski minister finansów. »

Sfinks będzie serwował pizzę

Aktualizacja: 20.10.2009

Sfinks Polska, spółka restauracyjna działającą w segmencie casual dining przejmuje udziały pizzerii Da Grasso. »

Program rodzina na swoim wciąż atrakcyjny

Aktualizacja: 20.10.2009

W ramach programu Rodzina na swoim do tej pory zostało udzielono 30 tys. kredytów. W opinii Piotra Stycznia, podsekretarza stanu powodzenie programu wynika z jego dobrego zainteresowania – podaje ministerstwo infrastruktury. »

W polskich firmach jest źle

Aktualizacja: 22.10.2009

Choć kondycja polskich firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mierzona krótkoterminowymi decyzjami zakupowymi jest względnie dobra, to nastroje przedsiębiorców nie pozostawiają złudzeń. W firmach jest kiepsko – wynika z badania KerallaResearch, Instytutu Badań i Rozwiązań B2B. »

Polacy mogą spłacać długi na własnych warunkach

Aktualizacja: 19.10.2009

Rok temu w ogłoszeniach telewizyjnych firma windykacyjna zwróciła się do dłużników z propozycją, aby to oni sami wskazali najbardziej dogodny sposób spłaty zadłużenia. Efektem tej akcji jest zawarcie zgody przez 195 tys. Polaków, którzy mogą spłacać długi na zaproponowanych przez siebie warunkach. »

Kredyt studencki bardziej dostępny

Aktualizacja: 19.10.2009

Kredyty studenckie są najtańszą możliwością wspierania procesu kształcenia studentów. I choć istniały od 1998 roku, to nie wszyscy chętni mogli się ubiegać o pożyczkę. Dopiero od października tego roku weszło w życie rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa, które zapewnia pełne poręczenie kredytów najuboższych studentów przez BGK. »

Grunty inwestycyjne – przewaga podaży nad popytem

Aktualizacja: 22.10.2009

2008 rok przyniósł spadek popytu i cen gruntów pod inwestycje zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Obecnie jednak po raz pierwszy w okresie spowolnienia gospodarczego na rynku jest duża przewaga podaży nad popytem. »

Amerykański rynek detaliczny może rozczarować inwestorów

Aktualizacja: 19.10.2009

W tym tygodniu zostaną opublikowane wyniki kwartalne spółek amerykańskich działających na rynku detalicznym. Niesie to ze sobą potencjalne ryzyko rozczarowań – prognozuje Emil Szweda, analityk rynków finansowych Open Finance. »

Wahania kursów walut przenoszą się na polski rynek

Aktualizacja: 19.10.2009

Na światowym rynku walutowym wciąż niestabilnie. Eksperci podkreślają, że wahania kursów walut odbijają się także na polskim rynku. »

Ostrożnie na parkiecie

Aktualizacja: 19.10.2009

W ubiegły piątek inwestorzy w Warszawie zachowywali się ostrożnie. Na otwarciu giełdy oba główne indeksy zyskiwały po około 0,1 proc., a wskaźniki małych i średnich firm jeszcze bardziej przybliżały się do zera – zaznacza Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance. »

Spadek w budownictwie mieszkaniowym sięga dna

Aktualizacja: 19.10.2009

Tempo spadku liczby wydawanych pozwoleń na budowę mieszkań i liczby rozpoczętych nowych budów przestało się powiększać. Być może osiągamy właśnie dno – prognozuje Emil Szweda, analityk rynków finansowych z Open Finance. »

Rynek ubezpieczeń: ubezpieczenie na życie może kosztować od 3 zł dziennie

Aktualizacja: 16.10.2009

Ubezpieczenie na życie bywa postrzegane jako usługa droga. W rzeczywistości składka często nie jest wyższa od ceny, jaką płacimy codziennie za drobne zakupy. W październiku i listopadzie Aviva zachęca Polaków, by ubezpieczycieli swoje życie, zwracając uwagę, że flagowe ubezpieczenie firmy, dostępne jest od 3 zł dziennie. »

TFI SATUS przyjmuje zapisy na fundusz nieruchomości komercyjnych

Aktualizacja: 16.10.2009

Od dziś ruszyły zapisy na niepubliczne certyfikaty inwestycyjne Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych SATUS. Polityka tego funduszu zakłada inwestowanie pozyskanych aktywów w spółki celowe realizujące budowę obiektów komercyjnych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Skoczeń

radca prawny, PFR Portal PPK Sp. z o. o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama