| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Rząd chce zachęcić matki do powrotu do pracy

Aktualizacja: 17.10.2009

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce, aby kobiety wracające na rynek pracy po przerwie związanej z macierzyństwem aktywniej korzystały z funduszy unijnych. »

TFI SATUS przyjmuje zapisy na fundusz nieruchomości komercyjnych

Aktualizacja: 16.10.2009

Od dziś ruszyły zapisy na niepubliczne certyfikaty inwestycyjne Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych SATUS. Polityka tego funduszu zakłada inwestowanie pozyskanych aktywów w spółki celowe realizujące budowę obiektów komercyjnych. »

MF: stan środków walutowych wynosi ok. 4,762 mln euro

Aktualizacja: 16.10.2009

Stan środków walutowych na koniec września br. wyniósł około 4,762 mln euro (311,3 mln złotych) – podał resort w komunikacie. »

Kartę Keep it Simple testuje już 1000 klientów

Aktualizacja: 15.10.2009

W ciągu dwóch miesięcy Open Finance zaprosił 1000 klientów do testowania nowego produktu – karty kredytowej Keep it Simple. »

Poczęstunek w firmie kosztem uzyskania przychodu

Aktualizacja: 17.10.2009

Czy wydatki sekretariatu w celu poczęstowania klientów mogą być uznawane za koszty uzyskania przychodu? Tak. O tym zadecydował dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie. »

Korzystne zmiany w zwrocie zagranicznego podatku

Aktualizacja: 17.10.2009

Od 2010 roku wniosek o zwrot VAT od zakupów w innym kraju Unii podatnik będzie składał do polskiego urzędu skarbowego. »

Podatki lokalne: gminy skorzystają z elektronicznej bazy danych

Aktualizacja: 17.10.2009

W egzekwowaniu opłat za posiadanie psów gminom pomoże elektroniczna baza danych. Cześć jednostek samorządowych, które określiły wysokość opłaty za posiadanie czworonoga liczą, że korzystając z nowych technologii optymalizują wpływy z tego tytułu. »

ZUS: wypłata emerytur i rent niezagrożona

Aktualizacja: 17.10.2009

Zgodnie z prawem państwo jest gwarantem wypłaty świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Z kolei Polska jest dobrze rządzonym krajem, a więc wypłata emerytur i rent jest niezagrożona – zapewnia Zbigniew Derdziuk, nowy Prezes ZUS. »

Cięcia kosztów na rynku informatycznym

Aktualizacja: 15.10.2009

Sygnity, dostawca rozwiązań informatycznych w Polsce w ramach planu oszczędnościowego zakłada ograniczenia kosztów w skali 12-miesięcznej o przynajmniej 40 mln złotych. »

Jadąc w delegację można zaplanować podróż prywatną

Aktualizacja: 17.10.2009

Po delegacji można na kilka dni zostać prywatnie na miejscu. A pracodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów bilet powrotny z podróży służbowej. »

Dane oskarżonego nie zostaną utajnione

Aktualizacja: 17.10.2009

Dane oskarżonego, które zostały przez prokuratora utajnione, można zamieszczać w akcie oskarżenia. Ponadto zostaną one ujawnione podczas ogłoszenia wyroku. »

Rynek mieszkaniowy: kredyt mniejszy – rata ta sama

Aktualizacja: 14.10.2009

Rodziny, które zwróciły się do państwa z prośbą o pomoc w spłacie kredytu mieszkaniowego dostaną nawet o kilkadziesiąt złotych mniej. Jednak miesięczna rata zostanie ta sama. »

Banki dla najbogatszych

Aktualizacja: 14.10.2009

Na polskim rynku bankowym rozpoczęły działalność dwa banki, które obsługują najbardziej zamożnych klientów. Jest to Credit Suisse i KBL European Private Bankers. »

Sprzedaż monet będzie możliwa tylko na aukcjach

Aktualizacja: 14.10.2009

Na rynku numizmatycznym szykują się zmiany. Od przyszłego roku monety będzie można kupić tylko na aukcjach internetowych. »

Inflacja we wrześniu spadła do 3,4 proc.

Aktualizacja: 14.10.2009

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły we wrześniu o 3,4 proc. wobec września poprzedniego roku, podał Główny Urząd Statystyczny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »