reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Gorsze nastroje przedsiębiorców w październiku

Aktualizacja: 22.10.2009

Przerwana została korzystna passa poprawy klimatu koniunktury. Według badań Głównego Urzędu Statystycznego w październiku po raz pierwszy od lutego tego roku więcej przedsiębiorców z sektora przemysłowego sygnalizuje pogorszenie koniunktury niż jej poprawę. »

Więcej promocji na rynku kredytów

Aktualizacja: 22.10.2009

Pierwszy powakacyjny miesiąc upłynął pod znakiem lekkiego ożywienia na rynku sprzedaży mieszkań. Jednak wzrost liczby klientów poszukujących nie wpłynął na poziom średnich cen ofertowych mieszkań wystawionych do sprzedaży we wrześniu. Jak wynika z analizy serwisu Oferty.net, te uległy marginalnym zmianom. »

Nastroje giełdowe mogą się pogorszyć

Aktualizacja: 22.10.2009

Dzisiejsze zachowanie rynków na świecie jest kolejnym dowodem na to, jak duży wpływ na bieg zdarzeń ma kondycja amerykańskiego parkietu – mówi Krzysztof Stępień, mówi główny ekonomista Expander. »

Walka o prawa w biznesie

Aktualizacja: 22.10.2009

Po ujawnieniu nieprawidłowości w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa większość osób traci pracę. Nikły procent takich pracowników odnosi sukces w sądach pracy. A pracodawca działa pod pozorem fałszywej przyczyny, która jest trudna do podważenia – takie stwierdzenie padło podczas konferencji, którą zorganizowała Międzynarodowa Komisja Prawników. »

Rosja: inflacja czasowo powstrzymana

Aktualizacja: 22.10.2009

Rosyjskie władze szacują, że w ciągu ostatnich dwóch i pół miesięcy poziom inflacji w kraju był bliski zeru. Z kolei w tym roku inflacja w Rosji wyniesie nieco ponad 10,3 proc. »

Mniej ograniczeń w sprawie wznowienia postępowania gospodarczego

Aktualizacja: 22.10.2009

Trybunał Konstytucyjny w dniu 20 października 2009 roku uznał, że ograniczenie przesłanek wznowienia postępowania w sprawach gospodarczych jest niezgodne z Konstytucja. »

Skazani nie wejdą do świata polityki

Aktualizacja: 22.10.2009

W dniu 21 października br. weszła w życie nowelizacja Konstytucji, zgodnie z którą osoby wcześniej skazane nie będą mogły zrobić kariery politycznej. »

NBP: we wrześniu spadła inflacja bazowa

Aktualizacja: 22.10.2009

We wrześniu br. zmniejszyły się trzy z czterech rocznych wskaźników inflacji bazowej – podaje Narodowy Bank Polski. »

Przedsiębiorcy zaczynają czuć się bezpiecznie

Aktualizacja: 22.10.2009

W odczuciu polskich przedsiębiorców przez ostatnie trzy miesiące wyraźnie wzrosło bezpieczeństwo gospodarcze. Wskaźnik BIG wzrósł do poziomu 7,28 pkt i jest o 5,84 pkt wyższy niż podczas pomiaru lipcowego – wynika z cyklicznego Raportu BIG przygotowywanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej. »

Spadek rentowności długoterminowych obligacji

Aktualizacja: 21.10.2009

Ostatnie dni przyniosły spadek rentowności długoterminowych obligacji w naszym kraju. Jednak wciąż utrzymuje się ona w wielomiesięcznym trendzie horyzontalnym, którego ramy wyznaczają z grubsza 6 proc. i 6,5 proc. – zaznacza Krzysztof Stępień, główny ekonomista Expander. »

W prywatyzacji firm wezmą udział spółki aktywności obywatelskiej

Aktualizacja: 21.10.2009

Spółki aktywności obywatelskiej, które zechcą przejąć prywatyzowaną firmę dostaną rządową gwarancję i poręczenia. »

TK: Zasady wynagradzania syndyków są zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 21.10.2009

Przepisy regulujące wysokość wynagrodzenia syndyków upadłych przedsiębiorstw państwowych są zgodne z konstytucją - uznał w dniu 20 października Trybunał Konstytucyjny. »

Jest rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych

Aktualizacja: 22.10.2009

20 października br. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające dotychczasowe, które mówiło o przebiegu trasy Via Baltica w Polsce. »

Rząd wspiera przedsiębiorców dotkniętych kryzysem

Aktualizacja: 21.10.2009

Do tej pory do Terenowych Biur Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wpłynęło 29 wniosków od przedsiębiorców. Wnioski te opiewają łącznie na kwotę ponad 6,2 mln zł i dotyczą około 3,8 tys. pracowników. »

Akcje Apple osiągnęły rekordowy poziom w handlu posesyjnym

Aktualizacja: 20.10.2009

W handlu posesyjnym akcje Apple wspięły się na najwyższy poziom notowań w historii, po tym jak wyniki firmy w IV kwartale, który zakończył się 26 września br. okazały się lepsze od oczekiwań. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grupa TENSE

Interaktywna agencja reklamowa – specjalista w zakresie inbound marketingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama