reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Cięcie kosztów za pomocą internetowego outsourcingu

Aktualizacja: 27.10.2009

W warunkach kryzysu stałe efekty optymalizacji kosztów firma może osiągnąć poprzez przemyślaną restrukturyzację procesu zarządzania. Jednym ze sposobów na skuteczne oszczędzanie jest outsourcing płac i kadr, który dostępny jest także za pośrednictwem Internetu. »

Nauka współpracuje z biznesem

Aktualizacja: 26.10.2009

Szkoła Główna Handlowa warz ze Związkiem Banków Polskich, Biurem Informacji Kredytowej i InfoMonitorem Biurem Informacji Gospodarczej podpisały porozumienie dotyczące współpracy w celu poszerzania wiedzy w zakresie wykorzystywania informacji gospodarczych w biznesie. »

Sąd zakwestionował postanowienie UOKiK w umowach BRE Banku

Aktualizacja: 26.10.2009

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone jedno z dwóch zakwestionowanych przez UOKiK postanowień w umowach kredytów hipotecznych stosowane przez BRE Bank. »

Ruszył przetarg na bony skarbowe

Aktualizacja: 26.10.2009

Dziś ruszył przetarg na bony skarbowe, o którym poinformowało Ministerstwo Finansów. Rozliczenie tego przetargu zostanie zakończone 28 października br. o godzinie 14:00. »

Wzrasta liczba emerytów i rencistów

Aktualizacja: 26.10.2009

Przeciętna liczba emerytów i rencistów w okresie od stycznia do września br. wyniosła ponad 9, 339 mln osób i była większa niż przed rokiem o 1,1 proc. - informuje GUS. »

Jest uchwała w sprawie wyboru Prokuratora Generalnego

Aktualizacja: 26.10.2009

Krajowa Rada Sądownictwa przyjęła Uchwałę nr751/2009 w sprawie Regulaminu wyboru kandydatów na stanowisko Prokuratora Generalnego. »

Polskie firmy technologiczne w czołówce rankingu Deloitte

Aktualizacja: 26.10.2009

Polskie firmy technologiczne zajęły pozycje liderów w dziesiątej edycji rankingu Technology Fast 50 przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.W tegorocznym edycji, w której udział wzięły firmy z 10 krajów regionu dominują producenci oprogramowania. Z kolei spółki zakwalifikowane do rankingu odnotowały średni wzrost rzędu 933 proc. »

GUS: poprawa nastrojów konsumentów

Aktualizacja: 26.10.2009

Główny Urząd Statystyczny (GUS) w III kwartale tego roku odnotował poprawę nastrojów konsumenckich. Eksperci podają, że lepsze wyniki mogą pośrednio świadczyć o poprawie niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej gospodarstw domowych, którą obserwowano od IV kwartału ubiegłego roku. »

Rośnie bezrobocie, spada sprzedaż

Aktualizacja: 23.10.2009

Stopa bezrobocia wynosi 10,9 procent. Im mniej pracy, tym mniejsze zakupy - widać to po danych, gdyby nie sprzedaż aut, wynik byłby jeszcze słabszy. »

Bezrobocie i sprzedaż detaliczna rosną wolniej

Aktualizacja: 23.10.2009

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że stopa bezrobocia wyniosła we wrześniu 10,9 proc., a sprzedaż detaliczna zwiększyła się o 2,5 proc. w porównaniu do września ubiegłego roku. Ekonomiści spodziewali się, że stopa bezrobocia wyniesie 11 proc., a sprzedaż wzrośnie o 3,9 proc. »

W III kwartale nasza gospodarka przyspieszała

Aktualizacja: 23.10.2009

Dane o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia we wrześniu uzupełniają obraz naszej gospodarki w III kwartale. Miała się lepiej niż w poprzednich 3 miesiącach. Nie oznacza to jednak, że koniunktura może już tylko przyspieszać. »

Firmy zatrudniają coraz więcej specjalistów z Chin

Aktualizacja: 23.10.2009

Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w I półroczu br. pracą w polskich firmach zainteresowało się ponad 2 tys. obywateli Chin, w tym ok. 350 osób przyjechało w celu realizacji usług eksportowych. »

Enion naruszał prawa konsumentów

Aktualizacja: 23.10.2009

Enion ograniczał konsumentom możliwość reklamowania wadliwie działających urządzeń wskazujących zużycie energii elektrycznej – uznała prezes UOKiK. »

Lewiatan: Senat obrał słuszny kierunek w sprawie rozliczania pracowniczych PIT-ów

Aktualizacja: 23.10.2009

Senat odrzucił nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, na podstawie której pracodawcy mieliby obowiązek składania rocznych zeznań podatkowych za swoich pracowników. O to postulowała właśnie Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan (PKPPL), która ma nadzieję, że zostanie ona utrzymana przez posłów. »

Skutki podatkowe wniesienia wkładu do spółki osobowej

Aktualizacja: 23.10.2009

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał za uzasadniony zarzut dotyczący nieprawidłowego przyjęcia przez ministra finansów ustaleń w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych, że w zamian za wniesiony wkład, wspólnik otrzymuje wkład o określonej wartości, która stanowi przychód podlegający opodatkowaniu - podaje Podatki.pl. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama