reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Podkarpacie: Powiatowym Urzędom Pracy brakuje pieniędzy

Aktualizacja: 28.10.2009

Od sierpnia br. Powiatowym Urzędom Pracy na Podkarpaciu brakuje pieniędzy na ubezpieczenie zdrowotne bezrobotnych bez prawa do zasiłku Po negocjacjach z wojewodą ZUS zgodził się przesunąć termin płatności do marca 2010 roku – informuje ZUS. »

ZUS służy pomocą przy restrukturyzacji zatrudnienia

Aktualizacja: 28.10.2009

ZUS wziął udział w spotkaniach z pracownikami zakładów H. Cegielski – Poznań, które towarzyszyły pracom nad restrukturyzacją zatrudnienia. »

Zwolnienie z VAT od 30 tys. euro obrotu o rok później

Aktualizacja: 28.10.2009

O rok później, niż planowano, nastąpi podwyższenie do 30 tys. euro limitu obrotów, który daje prawo do zwolnienia z podatku VAT. Przesądził o tym we wtorek rząd, przyjmując przedłożony przez ministra finansów projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. »

Nastroje na rynku równoważą ceny nieruchomości

Aktualizacja: 28.10.2009

Zapisy na akcje Polskiej Grupy Energetycznej, przydział nowych papierów PKO BP i posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej to tylko niektóre z wydarzeń, o których w środę będą dyskutować inwestorzy – zaznacza Łukasz Wróbel z Open Finance. »

Kiedy kontrola skarbowa może założyć podsłuch

Aktualizacja: 28.10.2009

Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej informuje, że w celu ustalenia sprawców oraz uzyskania i utrwalenia dowodów przestępstw skarbowych, a także rozpoznawania i zwalczania przestępstw związanych z obrotem z zagranicą towarami objętymi kontrolą międzynarodową pracownicy wywiadu skarbowego mają prawo do rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych oraz dźwięku towarzyszącego tym zdarzeniom. »

Sieć abc przekroczyła plan otwarcia nowych sklepów

Aktualizacja: 28.10.2009

Sieć sklepów abc, które są zlokalizowane na osiedlach, w centrach małych miast lub na wsi przekroczyła plan dotyczący otwarcia nowych punktów sprzedaży w 2009 roku. Obecnie pod szyldem abc działa 3,350 tys. placówek. »

Deloitte: rok podatkowy zakończony na plusie

Aktualizacja: 28.10.2009

Deloitte Touche Tohmatsu, spółka świadcząca usługi konsultingowe poinformowała, że skumulowane przychody firm członkowskich za rok podatkowy, zakończył się 31 maja 2009 roku osiągnęły kwotę 26,1 mld USD. »

Kłopoty z prywatyzacją

Aktualizacja: 28.10.2009

Dyskusja na temat tegorocznych i przyszłorocznych dochodów z prywatyzacji trwa. W opinii ekspertów Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) powstają obawy, co do realności przyszłorocznego planu zakładającego przychody z tytułu prywatyzacji w wysokości co najmniej 28,5 mld zł. »

Visa Infinite Noble Banku w czołówce prestiżowych kart kredytowych

Aktualizacja: 27.10.2009

Visa Infinite Noble Banku zdobyła trzecie miejsce w konkursie na najlepszą kartę kredytową przyznawaną przez miesięcznik „Forbes”. »

Mniej oszczędzamy, więcej pożyczamy

Aktualizacja: 27.10.2009

Z opublikowanych danych NBP dotyczących m.in. stanu zadłużenia Polaków i ich oszczędności zdeponowanych w bankach na koniec września można wysnuć wniosek, że konsumpcyjna machina ma się coraz lepiej. »

Rząd wesprze prywatyzację pracowniczą

Aktualizacja: 27.10.2009

Rada Ministrów przyjęła program dotyczący wspierania aktywności pracowników, zwiększenia zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji, a także upowszechnienia własności obywatelskiej. »

MG: spadek produkcji przemysłowej

Aktualizacja: 27.10.2009

W pierwszych trzech kwartałach tego roku produkcja przemysłowa w Polsce spadła o 6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego – podaje Ministerstwo Gospodarki. »

Polska liczy na austriackie inwestycje

Aktualizacja: 27.10.2009

Waldemar Pawlak, minister gospodarki podczas konferencji poświęconej polsko-austriackiej współpracy gospodarczej zachęcał biznesmenów z Austrii do rozpoczęcia inwestycji w Polsce - podaje resort. »

Firmy chcą zwiększyć nakłady inwestycyjne

Aktualizacja: 27.10.2009

Polskie firmy działające w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw planują rozwój – poinformował Departament Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki. »

UOKiK przyjrzał się działaniom centrów edukacyjnych

Aktualizacja: 27.10.2009

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował umowy szkoły językowej TFLS, która ograniczała prawa do rozwiązania umowy i egzekwowała wyższe niż dopuszczalne odsetki w zapłacie za kurs angielskiego. Kontrola dotknęła także inne placówki edukacyjne, oferujące różne zajęcia w Olsztynie, Poznaniu i Lublinie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama