| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Polskie firmy mają kłopoty finansowe

Aktualizacja: 22.10.2009

Polscy przedsiębiorcy co raz gorzej radzą sobie z kryzysem. Prawie połowa z nich ma kłopoty finansowe i nie może liczyć na szybką poprawę sytuacji. »

Firmy mogą rozpocząć zwolnienia

Aktualizacja: 22.10.2009

Prawie dwie trzecie małych i średnich firm w ciągi ostatniego roku nie otrzymało w terminie zapłaty za swoje towary i usługi - podaje pracownia PBS DGA. »

Polskie firmy nie doceniają Internetu

Aktualizacja: 22.10.2009

Strona internetowa jest niezastąpioną wizytówką każdej firmy, jednak w Polsce zaledwie połowa przedsiębiorstw postawiła na prezentację spółki w sieci. »

Walka o prawa w biznesie

Aktualizacja: 22.10.2009

Po ujawnieniu nieprawidłowości w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa większość osób traci pracę. Nikły procent takich pracowników odnosi sukces w sądach pracy. A pracodawca działa pod pozorem fałszywej przyczyny, która jest trudna do podważenia – takie stwierdzenie padło podczas konferencji, którą zorganizowała Międzynarodowa Komisja Prawników. »

Rosja: inflacja czasowo powstrzymana

Aktualizacja: 22.10.2009

Rosyjskie władze szacują, że w ciągu ostatnich dwóch i pół miesięcy poziom inflacji w kraju był bliski zeru. Z kolei w tym roku inflacja w Rosji wyniesie nieco ponad 10,3 proc. »

Mniej ograniczeń w sprawie wznowienia postępowania gospodarczego

Aktualizacja: 22.10.2009

Trybunał Konstytucyjny w dniu 20 października 2009 roku uznał, że ograniczenie przesłanek wznowienia postępowania w sprawach gospodarczych jest niezgodne z Konstytucja. »

Skazani nie wejdą do świata polityki

Aktualizacja: 22.10.2009

W dniu 21 października br. weszła w życie nowelizacja Konstytucji, zgodnie z którą osoby wcześniej skazane nie będą mogły zrobić kariery politycznej. »

NBP: we wrześniu spadła inflacja bazowa

Aktualizacja: 22.10.2009

We wrześniu br. zmniejszyły się trzy z czterech rocznych wskaźników inflacji bazowej – podaje Narodowy Bank Polski. »

Spadek rentowności długoterminowych obligacji

Aktualizacja: 21.10.2009

Ostatnie dni przyniosły spadek rentowności długoterminowych obligacji w naszym kraju. Jednak wciąż utrzymuje się ona w wielomiesięcznym trendzie horyzontalnym, którego ramy wyznaczają z grubsza 6 proc. i 6,5 proc. – zaznacza Krzysztof Stępień, główny ekonomista Expander. »

W prywatyzacji firm wezmą udział spółki aktywności obywatelskiej

Aktualizacja: 21.10.2009

Spółki aktywności obywatelskiej, które zechcą przejąć prywatyzowaną firmę dostaną rządową gwarancję i poręczenia. »

TK: Zasady wynagradzania syndyków są zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 21.10.2009

Przepisy regulujące wysokość wynagrodzenia syndyków upadłych przedsiębiorstw państwowych są zgodne z konstytucją - uznał w dniu 20 października Trybunał Konstytucyjny. »

Rząd wspiera przedsiębiorców dotkniętych kryzysem

Aktualizacja: 21.10.2009

Do tej pory do Terenowych Biur Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wpłynęło 29 wniosków od przedsiębiorców. Wnioski te opiewają łącznie na kwotę ponad 6,2 mln zł i dotyczą około 3,8 tys. pracowników. »

Akcje Apple osiągnęły rekordowy poziom w handlu posesyjnym

Aktualizacja: 20.10.2009

W handlu posesyjnym akcje Apple wspięły się na najwyższy poziom notowań w historii, po tym jak wyniki firmy w IV kwartale, który zakończył się 26 września br. okazały się lepsze od oczekiwań. »

BOŚ pomoże inwestorom w zakupie akcji PGE

Aktualizacja: 20.10.2009

Od 16 do 23 października br. inwestorzy indywidualni mogą uzyskać specjalny kredyt na zakup akcji Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Kredytodawcą jest Bank Ochrony Środowiska i Dom Maklerski BOŚ. »

Urzędy pracy przyjmują więcej zgłoszeń

Aktualizacja: 16.10.2009

Stopa bezrobocia zarejestrowana we wrześniu br. wyniosła 11 proc., co stanowi wzrost o 0,2 punktu procentowego w porównaniu do sierpnia 2009 roku – poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziółkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »