reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Darmowe usługi proinnowacyjne dla firm

Aktualizacja: 19.11.2009

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza przedsiębiorców do skorzystania z bezpłatnych usług proinnowacyjnych związanych z wdrożeniem nowych technologii w przedsiębiorstwach. »

KNF: banki powinny zmienić strategie rozwoju

Aktualizacja: 17.11.2009

Wzmocnienie procedur kredytowych, zwłaszcza w obszarze kredytów konsumpcyjnych i mieszkaniowych, konieczność pełnej i rzetelnej weryfikacji zdolności kredytowej – to tylko część najważniejszych rekomendacji dla sektora bankowego, które udziela Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nawiązując do danych mówiących o spadku zysków banków komercyjnych. »

Do czołówki największych gospodarek wejdą najbardziej innowacyjne kraje

Aktualizacja: 17.11.2009

„Świat porusza się w nowym rytmie”, stwierdzają europejscy ambasadorowie, którzy przedłożyli KE ambitny manifest w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacyjności. »

UE może stracić strategicznego dostawcę gazu

Aktualizacja: 20.11.2009

Azerbejdżan poinformował UE o możliwości opuszczenia regionu kaspijskiego i rezygnacji ze statusu strategicznego partnera energetycznego. Władze kraju nie wykluczają, że rozpoczną dostawy gazu na rynki azjatyckie. »

Jest obowiązek uzasadnienia odmowy złożenia kasacji

Aktualizacja: 20.11.2009

Pełnomocnik z urzędu będzie miał dwa tygodnie na złożenie do sądu opinii wskazującej, dlaczego wniesienie skargi kasacyjnej nie jest zasadne.Dziś senacka Komisja Ustawodawcza oraz Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zajmą się zmianami w kodeksie postępowania cywilnego, które 5 listopada zostały przyjęte przez Sejm. »

ZUS zadba o grupy zawodowe posługujące się swoim głosem

Aktualizacja: 20.11.2009

Praca w radiu, telewizji, czy szkole nierozerwalnie wiąże się z częstymi chorobami narządu głosu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) podjął działania chroniące wszystkie grupy zawodowe posługujące się na co dzień swoim głosem. »

Polacy wydają więcej na prywatną opiekę medyczną

Aktualizacja: 20.11.2009

Wydatki na opiekę medyczną w Polsce stale rosną, lecz nadal są zdecydowanie niższe niż w innych krajach rozwiniętych. Tymczasem poziom prywatnych, dodatkowych wydatków na usługi medyczne ponoszonych przez polskie gospodarstwa domowe jest zdecydowanie wyższy niż średnia dla krajów OECD, choć teoretycznie nasz system publiczny gwarantuje pełen zakres usług – podaje Deloitte. »

Odbył się przetarg na obligacje infrastrukturalne

Aktualizacja: 20.11.2009

Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedał na przetargu zorganizowanym przez NBP obligacje na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego. Łączna wartość sprzedanych 9-letnich obligacji o oprocentowaniu 6,25 proc. wyniosła 1,242 mld zł przy popycie wynoszącym 2,197 mld zł. »

BGK będzie zarządzał systemem płatności funduszy unijnych

Aktualizacja: 20.11.2009

Od 1 stycznia 2010 roku wejdzie w życie nowa ustawa o finansach publicznych, która w zasadniczy sposób zmienia zasady wypłacania i rozliczania środków finansowych w ramach funduszy UE, a także dokonywania płatności dla beneficjentów środków europejskich – podaje Bank Gospodarstwa Krajowego. »

Prezydent za zwolnieniem z podatku bonów towarowych

Aktualizacja: 20.11.2009

Lech Kaczyński złożył na ręce marszałka Sejmu projekt ustawy dotyczącej zwolnienia z podatku dochodowego bonów towarowych. W opinii Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) obecne prawo łamie nie tylko zasady prawidłowej legislacji, ale także zasady konstytucyjne. »

Ustawa kominowa jest narzędziem dyskryminacji

Aktualizacja: 20.11.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) nie zgadza się na uchylenie ustawy o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców, jeżeli jednocześnie uchylona nie zostanie tzw. „kominówka”. »

Należy poszerzyć zakres wprowadzonego zwolnienia z VAT

Aktualizacja: 19.11.2009

Zwolnienie z VAT dotyczące darowizn żywności na cele charytatywne dotyczy tylko producentów. Rzecznik praw obywatelskich zapytał ministra finansów, czy takie ograniczenie było zamierzone, czy to tylko przypadek. »

Przetarg na internetową promocję informacji gospodarczej

Aktualizacja: 19.11.2009

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza przetarg nieograniczony dla zamówienia o wartości szacunkowej poniżej 133 tys. euro na wykonanie usługi "Przeprowadzenie działań promocyjno-informacyjnych KSU w Internecie". »

Rozwój gospodarczy poprzez inwestycje w multimedia

Aktualizacja: 19.11.2009

Ruszają kolejne projekty dotyczące wdrażania nowoczesnych technologii w gospodarce. Zarząd Parku Technologicznego - Miasteczko Multimedialne podpisał umowę na realizację projektu finansowanego w ramach PO Innowacyjna Gospodarka działanie 3.1 - Inicjowanie działalności innowacyjnej, pt. "Inwestycje w Multimedia jako szansa na rozwój innowacji w Polsce (Media 3.0)". »

Sprzeciw wobec ustawy o mediatorach

Aktualizacja: 20.11.2009

Projekt ustawy o mediatorach i zasadach prowadzenia mediacji w sprawach skierowanych przez organy procesowe, który został upubliczniony na stronach internetowych Ministerstwa Sprawiedliwości, wzbudził niepokój Krajowej Izby Radców Prawnych (KRRP) i PKPP Lewiatan. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama