reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Fiskus może zainteresować się prezentami

Aktualizacja: 27.11.2009

Urzędnicy skarbowi mogą się przyjrzeć prezentom świątecznym, by sprawdzić ich wartość. Prezent pod choinkę stanowi darowiznę, od której należy zapłacić podatek. Powołanie się na darowiznę, której nie opodatkowano, oznacza zapłatę 20-proc. sankcji. »

Opony sprzedawane w Europie będą oznakowane

Aktualizacja: 27.11.2009

Począwszy od listopada 2012 roku wszystkie nowe opony sprzedawane w Europie będą klasyfikowane i etykietowane pod kątem efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i zewnętrznego hałasu toczenia. Oznakowanie opon będzie podobne do już istniejącego znakowania urządzeń AGD, a potencjalni nabywcy będą mieli możliwość porównania parametrów opon przed ich zakupem. »

Jest termin utworzenia komitetu audytu spółki

Aktualizacja: 27.11.2009

Spółki giełdowe i banki muszą do 6 grudnia powołać komitet audytu, który wraz z zarządem będzie odpowiadał za sprawozdania finansowe. »

Rejestracja spółki z o.o. przez Internet

Aktualizacja: 27.11.2009

Wniosek o rejestrację spółki z o.o. będzie można przesłać przez Internet. Wspólnicy będą mogli zawrzeć umowę spółki bez udziału notariusza. Możliwe będzie wniesienie wkładów do spółki w formie pieniężnej. »

Polska zmniejszy dług publiczny

Aktualizacja: 27.11.2009

W 2015 roku Polska będzie krajem o jednej z najniższych relacji długu publicznego w stosunku do PKB, jeśli odejmie się część długu publicznego wynikającą z funkcjonowania drugiego filara emerytalnego – uważa Jacek Rostowski, minister finansów. »

Państwowa Inspekcja Pracy chce obniżyć wskaźnik wypadków

Aktualizacja: 27.11.2009

Przeprowadzenie ok. 90 tys. kontroli oraz skierowanie działań prewencyjnych do ok. 36 tys. podmiotów – adresatów kampanii, programów, konkursów i doradztwa zakłada program działania Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2010. Zaprezentował go wraz z planem działań długofalowych na lata 2010-2012 główny inspektor pracy Tadeusz Jan Zając na posiedzeniu Rady Ochrony Pracy w siedzibie Sejmu RP. »

Banki starają się o korzystniejsze warunki najmu biur

Aktualizacja: 27.11.2009

Sektor bankowy wciąż znajduje się w okresie gwałtownych przemian i prognozuje się, że popyt banków na powierzchnie biurowe w europejskich stolicach finansowych będzie na niskim poziomie. Jednak banki zaczynają korzystać z okazji do wynegocjowania korzystniejszych warunków najmu w nowych obiektach. »

Wraca popyt na biura w Londynie

Aktualizacja: 27.11.2009

W ostatnim miesiącu na rynku w Londynie odnotowano powrót zainteresowania powierzchniami biurowymi ze strony dużych firm korporacyjnych. Łączne zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe wynosi obecnie prawie 90 tys. mkw. Po trzecim kwartale, kiedy rynek osiągnął najlepsze wyniki od czasu upadku banku Lehman Brothers, jest to dodatkowy czynnik pobudzający jego rozwój – podaje Cushman & Wakefield. »

Posłowie zaopiniują rozporządzenia UE

Aktualizacja: 26.11.2009

Sejm i Senat będą mogły opiniować rozporządzenia i dyrektywy Unii Europejskiej. Posłowie zyskują głównie możliwość wpływania na politykę wizową wobec obywateli innych państw trzecich, prawo azylu czy współpracę policji i prokuratury. »

Długotrwałe bezrobocie jest zagrożeniem dla rynków UE

Aktualizacja: 26.11.2009

Obecny kryzys zbiera żniwo na rynkach pracy w UE, odwracając w dużym stopniu tendencje wzrostowe w poziomie zatrudnienia obecne od 2000 roku, jak głosi opublikowane w listopadzie br. sprawozdanie „Zatrudnienie w Europie” za rok 2009. »

Przesyłki priorytetowe nie dochodzą na czas

Aktualizacja: 26.11.2009

Zaledwie połowa przesyłek priorytetowych dociera do adresata w terminie. Nieco lepiej wypadają przesyłki ekonomiczne – 2/3 adresatów otrzymuje je w terminie. »

Warunki zdania egzaminu księgowego

Aktualizacja: 26.11.2009

Egzamin księgowy zda osoba, która uzyska punkty z bloków tematycznych: rachunkowość, podatki, ubezpieczenia społeczne i podstawy prawa. »

Sektor banków spółdzielczych ma potencjał rozwoju

Aktualizacja: 26.11.2009

Kierownictwo Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) spotkało się z członkami rad nadzorczych i rad zrzeszeń banków zrzeszających banki spółdzielcze. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że w sektorze banków spółdzielczych kryje się duży, nie w pełni wykorzystywany, potencjał. »

Pracodawcy chcą zmian w ustawie o zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 26.11.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) postuluje zwolnienie z obowiązku stosowania ustawy o zamówieniach publicznych świadczenia usług kulturalnych i zawieraniaumów grupowego ubezpieczania na życie w przypadku, gdy składka jest finansowana ze środków prywatnych. »

Aplikant powinien uzyskać zgodę na pracę

Aktualizacja: 27.11.2009

Osoby odbywające aplikację adwokacką lub notarialną muszą mieć pozwolenie na pracę poza kancelarią patrona. W przeciwnym razie będą odpowiadać dyscyplinarnie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama