reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

I Dzień Instrumentów Inżynierii Finansowej UE w Polsce

Aktualizacja: 11.12.2009

9 grudnia 2009 roku w Warszawie odbył się „I Dzień Instrumentów Inżynierii Finansowej Unii Europejskiej w Polsce", organizowany przez Związek Banków Polskich oraz Bank Gospodarstwa Krajowego pod patronatami m.in. Komisji Europejskiej i Ministra Gospodarki. »

Leasing z ubezpieczeniem jest opodatkowany VAT

Aktualizacja: 11.12.2009

Kwota ubezpieczenia leasingu, którą finansujący przerzuca na leasingobiorcę, jest wliczana do podstawy opodatkowania VAT. »

Po zawieszeniu firmy można nie prowadzić ksiąg

Aktualizacja: 11.12.2009

Z obowiązków wynikających z ustawy o rachunkowości mogą zostać zwolnieni przedsiębiorcy, którzy w okresie zawieszenia firmy nie wykonają operacji gospodarczych. »

Cementowy kartel został rozbity

Aktualizacja: 11.12.2009

Maksymalne kary o łącznej wysokości ponad 411 mln zł za uczestnictwo w kartelu nałożyła Prezes UOKiK na największych producentów cementu. Siedem spółek przez ponad 11 lat dzieliło rynek i ustalało ceny, wymieniając się w tym celu informacjami poufnymi – podaje UOKiK. »

TK odroczył rozprawę dotyczącą opłat radiowo-telewizyjnych

Aktualizacja: 11.12.2009

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny po raz drugi odroczył rozprawę w sprawie opłaty abonamentowej za korzystanie z radia i telewizji. »

ZUS: na profilaktykę głosu zgłaszają się głównie nauczyciele

Aktualizacja: 11.12.2009

Zakończył się nabór osób, które przejdą profilaktyczne badania głosu finansowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Liczba chętnych była znacznie większa niż liczba miejsc. »

Koniec sporu w sprawie umowy prywatyzacji PZU

Aktualizacja: 11.12.2009

Przewodniczący Trybunału Arbitrażowego zakończył formalnie spór wszczęty przez Eureko B.V. przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej na tle umowy prywatyzacyjnej PZU S.A. w związku ze spełnieniem warunków określonych w Umowie Ugody i Dezinwestycji z 1 października 2009 roku. »

Rząd stara się o utworzenie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy w SSE

Aktualizacja: 11.12.2009

- Naszym celem jest stworzenie jak najlepszego klimatu inwestycyjnego w Polsce i przełożenie działań rządu, PAIiZ-u i Specjalnych Stref Ekonomicznych na rozwój inwestycji w naszym kraju - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak na seminarium „Współpraca Specjalnych Stref Ekonomicznych z Polską Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych”. »

Pozwolenie na budowę nie daje prawa do wycinki drzew

Aktualizacja: 11.12.2009

Wydanie pozwolenia na budowę przez starostę nie przesądza równocześnie o konieczności wydania zezwolenia na wycinkę drzew na działce, gdzie będzie realizowana inwestycja. »

Rosja i Polska porozumiały się w sprawie dostaw gazu

Aktualizacja: 11.12.2009

Uzgodniona umowa międzyrządowa w sprawie dostaw gazu z Rosji do Polski to wynik rozmów polsko-rosyjskiego zespołu negocjacyjnego, które odbyły się w Moskwie 10 grudnia br. Polskiej delegacji przewodniczyła wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. »

Finowie chcą rozwijać polską infrastrukturę

Aktualizacja: 11.12.2009

Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury spotkał się z Paavo Väyrynenem, ministrem handlu zagranicznego i rozwoju Finlandii. Strona fińska wyraziła zainteresowanie udziałem w postępowaniach przetargowych na projekty związane z rozwojem polskiej infrastruktury. »

Jest termin testu umiejętności radców prawnych

Aktualizacja: 11.12.2009

Okręgowa Izba Radców prawnych informuje o terminie testu umiejętności dla kandydatów ubiegających się o wpis na listę radców prawnych. »

ZUS odmawia eksporterom zaświadczeń E-101

Aktualizacja: 10.12.2009

ZUS odmawia eksporterom zaświadczeń E-101, przez co muszą opłacać wyższe składki. Sąd Najwyższy zakwestionował stanowisko ZUS w sprawie wydawania zaświadczeń E-101. W tym roku ZUS wystawił 178 tys. zaświadczeń E-101, w 2007 – ponad 242 tys. »

Rządowa interwencja w sprawie aplikacji notarialnej

Aktualizacja: 11.12.2009

Minister Sprawiedliwości wystosował list do Prezesa Krajowej Rady Notarialnej Lecha Borzemskiego w sprawie medialnych doniesień dotyczących trudności samorządu notarialnego z realizacją obowiązku organizowania i prowadzenia aplikacji notarialnej. »

Dobre prawo holdingowe przyciągnie inwestycje

Aktualizacja: 10.12.2009

Środowisko przedsiębiorców skupionych w Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG) popiera przedstawioną przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego propozycję nowelizacji Kodeksu spółek handlowych i ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Propozycja zakłada wprowadzenie do Kodeksu Spółek Handlowych pojęcia grupy spółek o wspólnym interesie gospodarczym. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kaźmierczak, Tomasz Wojdal

KRS Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne i podatkowe dla biznesu - zajmuje się obsługą prawną i podatkową podmiotów gospodarczych, opracowuje dla nich plany restrukturyzacji (m.in. przekształcenia, wydzielenia, fuzje), wprowadza optymalizacyjne rozwiązania podatkowe oraz dba o to, aby zawierane kontrakty handlowe dawały maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama