reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Fundusze inwestują w nieruchomości

Aktualizacja: 18.01.2010

Z najświeższych danych firmy badawczej Emerging Portfolio Fund Research (EPFR) wynika, że w minionym tygodniu odpływały pieniądze z globalnych funduszy inwestujących w akcje spółek powiązanych z branżą nieruchomościową. »

Zawieszenie działalności transportowej

Aktualizacja: 18.01.2010

Przewoźnicy będą mogli na rok zawiesić działalność transportową, a nawet wycofać z ruchu swoje pojazdy na dwa lata. »

NBP: odbyły się pierwsze aukcje internetowe

Aktualizacja: 18.01.2010

Ponad 10 tysięcy uczestników wzięło udział w pierwszych aukcjach internetowych, na których NBP wystawił monety „65. rocznica oswobodzenia KL Auschwitz-Birkenau”. »

Legalizacja działań użytkowników systemu p2p

Aktualizacja: 18.01.2010

Ostatnio bardzo często, przy różnego rodzaju okazjach, pojawiają się pytania dotyczące systemu p2p (peer to peer) oraz legalizacji działań jego użytkowników. »

2010: limit odpisów amortyzacyjnych

Aktualizacja: 18.01.2010

Nowi przedsiębiorcy oraz mali podatnicy mogą szybko zaliczyć do kosztów środki trwałe oprócz samochodów osobowych. Limit jednorazowych odpisów wynosi w 2010 roku 100.000 euro (422.000 zł). »

Inflacja problemem dla nowej RPP

Aktualizacja: 18.01.2010

Choć od długiego czasu dane o inflacji nie przyciągają szczególnej uwagi, to w niedługim czasie może się to zacząć zmieniać – informuje Home Broker, doradca na rynku nieruchomości. »

Lewiatan: indeks biznesu odnotował wzrost

Aktualizacja: 18.01.2010

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w grudniu ub.r. odnotował kolejny wzrost. Optymistyczne są też prognozy indeksu rocznego na rok 2010. »

Ile kosztuje zagraniczny przelew

Aktualizacja: 18.01.2010

Prowizja za przelew zagraniczny pobierana przez polskie banki wynosi do 1 proc. Zagraniczne banki, które pośredniczą w transakcji, pobierają nawet 50 euro. »

E-sąd sposobem na szybsze odzyskanie długów

Aktualizacja: 18.01.2010

Przed e-sądem przedsiębiorcy szybciej będą dochodzili swoich roszczeń, co obniży koszty funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Podobne cele przyświecały twórcom e-sądu w Austrii, gdzie z powodzeniem funkcjonuje on już ponad 20 lat. »

Listę kierunków zamawianych powinni ustalać przedsiębiorcy

Aktualizacja: 12.01.2010

Ministerstwo Nauki nie monitoruje efektów programu kierunków zamawianych. Za przerwanie nauki na dotowanej przez UE specjalności studentom nie grozi żadna sankcja. Zdaniem ekspertów lista kierunków zamawianych powinna być ustalana przez przedsiębiorców. »

Ceny najmu wzrosły w grudniu o 3,3 proc.

Aktualizacja: 15.01.2010

Zmiana cen związanych z mieszkaniem wywiera coraz mniejszy wpływ na inflację. W grudniu o 3, 3 proc. wzrosły opłaty za wynajem mieszkań. »

Inflacja wyhamowuje

Aktualizacja: 14.01.2010

Średni poziom cen w grudniu ubiegłego roku był identyczny jak w listopadzie. Wskaźnik inflacji w ostatnim miesiącu minionego roku w porównaniu do grudnia 2008 r. wyniósł jednak 3,5 proc., podczas gdy w listopadzie wynosił 3,3 proc. To prawdopodobnie koniec inflacyjnej presji uszczuplającej nasze portfele. »

Rynek surowcowy przyciąga inwestorów

Aktualizacja: 13.01.2010

Hitem inwestycyjnym podczas ostatnich dziesięciu lat okazał się rynek surowcowy. Droższa ropa naftowa czy miedź przełożyły się na wzrost inflacji, ale nawet po jej uwzględnieniu na surowcach trudno było stracić. Najwięcej dało zarobić złoto. »

Odmowa umorzenia zaległości podatkowej

Aktualizacja: 13.01.2010

Brak ważnego interesu publicznego może być podstawą do odmowy umorzenia zaległości podatkowej. »

Limity inwestycyjne w OFE

Aktualizacja: 13.01.2010

Otwarte fundusze emerytalne nie mogą obecnie inwestować więcej niż 40% swoich aktywów w akcje. Te ograniczenia prawne, zdaniem firmy Expander, nie prowadzą jednak do optymalnej struktury portfela emerytalnego. Na szczęście można temu przeciwdziałać. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama