reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Przekazywanie 1 proc. podatku na nowych zasadach

Aktualizacja: 25.01.2010

Zmieni się termin przekazywania 1 proc. organizacjom pożytku publicznego w korekcie zeznania podatkowego, ale dopiero od zeznań składanych za 2010 rok. »

Księgowość: znajomość języków pomoże w znalezieniu pracy

Aktualizacja: 25.01.2010

Na pracę w 2010 roku mogą liczyć księgowi z wysokimi kwalifikacjami oraz dobrą znajomością języków. Natomiast szanse na lepszą posadę mają osoby z dużym doświadczeniem zawodowym. »

MSWiA: trwa usuwanie awarii energetycznych

Aktualizacja: 25.01.2010

Około 10 tys. odbiorców na terenie całego kraju jest odciętych od dostaw energii elektrycznej. Najwięcej domostw bez prądu jest w Małopolsce i na Dolnym Śląsku – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA). »

Więcej inwestycji na rynku mieszkaniowym

Aktualizacja: 25.01.2010

W grudniu, drugi miesiąc z rzędu rosła dynamika nowych inwestycji na rynku mieszkaniowym. Rozpoczęto budowę 8,4 tys. mieszkań, 0 22 proc. więcej niż przed rokiem. Niemniej jednak w 2009 roku rozpoczynano co miesiąc budowę przeciętnie 11,9 tys. mieszkań, o 20 proc. mniej niż w poprzednich dwóch latach. »

Banki zarabiają na różnicach walutowych

Aktualizacja: 25.01.2010

Możliwość spłaty kredytu w walucie nie wymusiła na bankach obniżenia spreadów. Średnia na rynku przy kredytach w euro wzrosła do 6,7 proc., a przy pożyczkach we frankach do 7,5 proc. »

Sprzedaż mieszkania zajmuje grubo ponad 4 miesiące

Aktualizacja: 25.01.2010

W grudniu sprzedaż mieszkania, licząc od wprowadzenia oferty do momentu podpisania umowy przedwstępnej, zajmowała średnio 75 dni. To więcej niż w połowie roku, gdy kształtowała się na poziomie nieci poniżej 60 dni, ale za to mniej niż w październiku. »

Poprawa sytuacji energetycznej na południu Polski

Aktualizacja: 25.01.2010

Wciąż około 8 tys. odbiorców na terenie Małopolski pozostaje bez prądu. Jednak w porównaniu z poprzednią dobą można zaobserwować stopniową poprawę sytuacji - przywrócono dostawy energii elektrycznej dla ponad 3 tys. domostw. »

Mniejsze koszty ubezpieczenia floty samochodowej

Aktualizacja: 25.01.2010

Fleet managerowie główkują jak obniżyć koszty ubezpieczenia floty. To spory, ale i konieczny wydatek – w końcu płacąc za polisy auto casco, odpowiedzialności cywilnej i następstwa nieszczęśliwych wypadków, chronimy swoich pracowników i mienie przed zdarzeniami losowymi. Czy i jak można na tym zaoszczędzić? »

E-aukcje obniżą ceny ofert

Aktualizacja: 25.01.2010

Aukcje na bezpłatnej platformie Urzędu Zamówień Publicznych obniżą ceny ofert. Zamawiający musi przewidzieć możliwość aukcji elektronicznej już w ogłoszeniu o zamówieniu. Przejrzystość elektronicznych przetargów pozwala uniknąć zarzutów o stronniczości urzędników. »

Bank Millennium członkiem Polskiego Związku Faktorów

Aktualizacja: 25.01.2010

Bank Millennium jako pierwszy bank w Polsce wstąpił do Polskiego Związku Faktorów (PZF), organizacji zrzeszającej krajowe instytucje faktoringowe. »

Spadek obrotów firm faktoringowych

Aktualizacja: 25.01.2010

Obroty firm faktoringowych zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów (PZF) osiągnęły w 2009 roku wartość nieco ponad 30 mld zł. Oznacza to spadek o 8,6 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie, dzięki rekordowemu rozwojowi rynku w 2008 roku firmy PZF odnotowały wzrost obrotów o prawie 60 proc. na przestrzeni ostatnich dwóch lat. »

Ceny mieszkań pójdą w górę

Aktualizacja: 25.01.2010

W 2010 roku cena metra kwadratowego mieszkania w największych miastach Polski wzrośnie przeciętnie o 6 proc., zaś w Warszawie o 4 proc. - przewidują doradcy Home Broker, firmy działającej na rynku nieruchomości. »

Kredyt z dopłatą cieszy się popularnością

Aktualizacja: 25.01.2010

Już w 17 bankach można starać się o kredyt z dopłatą Rodzina na swoim. Ostatnio dołączyły Allianz Bank, Bank BGŻ i MultiBank. »

Oszuści internetowi zarabiają na darmowych oprogramowaniach

Aktualizacja: 25.01.2010

Obecnie dostępne jest darmowe oprogramowanie - tzw. freeware - praktycznie do wszystkiego. Każdy może znaleźć coś dla siebie - gry, odtwarzacze multimedialne, klienty komunikatorów internetowych itd. - istnieje również wiele miejsc, gdzie można pobrać takie programy. »

Płatne zwolnienia za czas szkoleń

Aktualizacja: 25.01.2010

Pracownik, który na wniosek lub za zgodą pracodawcy podejmie naukę lub szkolenie, będzie mógł skorzystać ze zwolnień z pracy na czas zajęć. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama