reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Ponad 250 mln zł dotacji na infrastrukturę uczelni

Aktualizacja: 28.01.2010

W ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na poprawę infrastruktury sześciu polskich uczelni przeznaczonych zostało ponad 250 mln zł – poinformowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. »

Banki wolą zarabiać na depozytach

Aktualizacja: 28.01.2010

Z przedstawionych przez Narodowy Bank Polski danych wynika, że w ubiegłym roku banki wolały gromadzić pieniądze na depozytach niż zarabiać na kredytach. W tym czasie klienci zgromadzili na lokatach i kontach bankowych niemal 50 miliardów złotych. »

Reforma emerytalna to próba demontażu całego systemu

Aktualizacja: 28.01.2010

Po fali krytyki propozycji zmian w systemie emerytalnym zgłoszonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w ogłaszanym jutro planie konsolidacji wydatków publicznych nie znajdą się żadne punkty dotyczące OFE. »

Ubezpieczyciele współpracują z warsztatami samochodowymi

Aktualizacja: 28.01.2010

Ubezpieczyciele oferujący polisy komunikacyjne rozwijają współpracę z warsztatami samochodowymi. Dostają one prawo do oceny rozmiarów szkód, co przyspiesza rozpoczęcie naprawy. Towarzystwa oszczędzają, bo nie muszą posyłać swoich pracowników. »

Projekty infrastrukturalne dofinansuje UE

Aktualizacja: 28.01.2010

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko pozwoli na zasilenie polskiej gospodarki 27 mld euro, z czego 19 mld euro będzie pochodziło z funduszy unijnych - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, podczas konferencji „Realizacja projektów infrastrukturalnych w ramach PO IiŚ na lata 2007 – 2013”, która odbyła się 27 stycznia br. w Warszawie. »

UOKiK: przejęcia w przemyśle lotniczym, spożywczym i elektrycznym

Aktualizacja: 28.01.2010

Prezes UOKiK zgodziła się na kolejne połączenia – zielone światło ma m.in. przemysł lotniczy, elektryczny, spożywczy oraz energetyka. »

Dłużnicy alimentacyjni z Warszawy trafią do bazy BIG InfoMonitor

Aktualizacja: 28.01.2010

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w styczniu 2010 roku rozpoczął współpracę z firmą BIG InfoMonitor w zakresie przyjmowania od miasta informacji gospodarczych, dotyczących dłużników alimentacyjnych. Osoby, których dane znajdą się w zasobach Centralnej Ewidencji Dłużników, mogą mieć problemy z uzyskaniem kredytu, pożyczki, z zakupami na raty oraz z zakupem Internetu i innych usług. »

dbNet liderem rankingu kont internetowych

Aktualizacja: 27.01.2010

Około 8 mln osób korzysta w Polsce z kont internetowych. Ich główną zaletą jest wygoda i najczęściej bardzo niskie opłaty. »

Na najwyższe pensje mogą liczyć warszawiacy

Aktualizacja: 27.01.2010

Najlepiej w Polsce zarabiają informatycy, a także pracownicy telekomunikacji i firm ubezpieczeniowych. Na najwyższe pensje mogą liczyć mieszkańcy Warszawy – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2009 przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak. »

Mogą się zaostrzyć kryteria udzielania kredytu bankowego

Aktualizacja: 27.01.2010

Być może już dziś Komisja Nadzoru Finansowego będzie głosować nad wprowadzeniem rekomendacji T, która może zamknąć drogę do kredytu bankowego osobom o niższych dochodach oraz takim, które już mają inne kredyty. »

Wysyłanie paczek od siebie podlega opodatkowaniu

Aktualizacja: 27.01.2010

Podróżni wysyłają do siebie wywiezione rzeczy osobiste, aby odciążyć bagaż. Jeśli nie dopełnią formalności, za przedmioty tak przesłane zapłacą VAT i cło. Przy rzeczach o znacznej wartości powinni udokumentować ich wywóz poza UE. »

Stopy procentowe pozostają bez zmian

Aktualizacja: 27.01.2010

Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Stopa referencyjna wynosi 3,5 proc., stopa lombardowa 5 proc., stopa depozytowa 2 proc., zaś redyskonta weksli 2 proc. w skali rocznej. »

Private Equity dyskutuje na temat przebiegu prywatyzacji w Polsce

Aktualizacja: 27.01.2010

W Ministerstwie Skarbu Państwa odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli resortu i funduszy Private Equity działających w Polsce. Współorganizatorem tego spotkania było Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych. »

EBI potwierdził gotowość finansowania projektów drogowych

Aktualizacja: 27.01.2010

26 stycznia 2010 roku w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury odbyło się spotkanie podsekretarza stanu Radosława Stępnia z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), które poświęcone było współpracy w zakresie finansowania projektów drogowych w roku 2010 oraz następnych latach. »

Home Broker poszerza działalność

Aktualizacja: 27.01.2010

Home Broker, doradca zajmujący się obsługą zakupu nieruchomości, rozbudowuje sieć oddziałów i zatrudnia nowych doradców. W placówkach firmy pracuje już 415 doradców. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama