reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Świadczenia dla osób deportowanych do pracy przymusowej

Aktualizacja: 03.03.2010

ZUS podał informację dotyczącą kwoty świadczenia pieniężnego przysługującego osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. »

PKB rośnie, GPW również

Aktualizacja: 03.03.2010

We wtorek kalendarium makroekonomiczne było w zasadzie puste, a brak istotnych informacji wpłynął pozytywnie na graczy, którzy wczoraj kupowali akcje. Doszukując się powodów optymizmu na rynkach, jako argument można wskazać, uspokojenie sytuacji w Grecji, co zachęciło inwestorów do handlu. Efekt był udany indeksy w Europie Zachodniej zyskały powyżej 1 proc., najmocniej rosła giełda londyńska, a indeks FTSE zyskał wczoraj 1,45 proc. »

PKB rośnie

Aktualizacja: 03.03.2010

W IV kwartale 2009 roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 3,1 proc. r/r. To wynik zbieżny z oczekiwaniami ekonomistów i prawie dwukrotnie lepszy niż w poprzednim kwartale. »

Gospodarka przyspiesza

Aktualizacja: 03.03.2010

W końcówce ubiegłego roku Polska gospodarka wyraźnie przyspieszyła. Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, w czwartym kwartale wzrosła o 3,1 proc., nieznacznie mocniej, niż spodziewali się ekonomiści. »

Franklin Templeton Investments otwiera oddział w Bukareszcie

Aktualizacja: 03.03.2010

Spółka Franklin Templeton Investments zawarła kontrakt, na mocy którego została zarządzającym rumuńskim funduszem Fondul Proprietatea, po selekcji spośród kilku wiodących instytucji zarządzających inwestycjami. Fundusz, którego łączna wartość to ok. 2,4 mld euro1 (3,5 mld USD), został uruchomiony w grudniu 2005 roku, w celu zapewnienia odpowiedniej rekompensaty obywatelom Rumunii, których mienie zostało skonfiskowane przez państwo w czasach reżimu komunistycznego. »

Gold Finance poszerza działalność na rynku kredytów

Aktualizacja: 02.03.2010

Gold Finance, niezależny doradca finansowy rozszerzył ofertę kredytów gotówkowych. Propozycja przygotowana przez Allianz Bank daje możliwość zaciągnięcia zobowiązania do 30 tys. zł bez zaświadczeń o dochodach. »

Dobre prognozy dla złota

Aktualizacja: 02.03.2010

Od 25 lutego br. cena złota zaczęła wzrastać, dziś ten unikalny kruszec jest o 25 dolarów droższy niż cztery dni temu. Historyczny rekord ceny złota wynosi 1226,20 USD i został pobity na początku grudnia ubiegłego roku. »

Pracodawcy chcą jasnego stanowiska w sprawie OFE

Aktualizacja: 02.03.2010

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) domaga się jasnego stanowiska rządowego w sprawie OFE. »

Wzrost stóp procentowych w Australii

Aktualizacja: 02.03.2010

Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów australijski bank centralny podniósł we wtorek stopę procentową o 25 pkt bazowych do poziomu 4 proc. »

Rozliczenie podatkowe będzie łatwiejsze

Aktualizacja: 02.03.2010

- Wprowadzanie dwóch stawek podatku dochodowego, zmiany w rozliczaniu ulgi na dzieci oraz otwarcie podatnikom drogi do rozliczenia straty z udziału w funduszach kapitałowych z innymi dochodami kapitałowymi - to kluczowe innowacje w tegorocznych rozliczeniach podatkowych. Do ważnych zmian należy także zaliczyć rosnące zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami z fiskusem i odliczaniem 1 proc. podatku na cele dobroczynne - oceniają eksperci firmy Deloitte. »

Mniej udzielonych kredytów, mniejszy wzrost PKB

Aktualizacja: 02.03.2010

Ograniczenie liczby udzielanych kredytów to zła wiadomość dla gospodarki. Jeżeli banki przykręcą kurek, skutki ograniczeń odczują nie tylko deweloperzy, ale też sprzedawcy AGD czy dilerzy aut »

Prognoza dynamiki cen konsumpcyjnych w lutym br.

Aktualizacja: 02.03.2010

Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat na temat prognozowanej dynamiki cen konsumpcyjnych w lutym 2010 roku. »

MSWiA: stabilna sytuacja hydrologiczna

Aktualizacja: 02.03.2010

Zmniejsza się liczba przekroczonych stanów ostrzegawczych i alarmowych w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Stan wody w rzekach w tym rejonie powoli obniża się. Jednocześnie rośnie poziom wody w dorzeczu środkowej i dolnej Wisły. »

DK Notus: udany początek tygodnia na gieładch

Aktualizacja: 02.03.2010

W poniedziałek (1 marca br.) na giełdach europejskich indeksy kontynuowały piątkowe zwyżki. Optymizm wśród inwestorów utrzymywał sięprzez całą wczorajszą sesję. »

TK rozpatrzy wniosek dotyczący egzekuzcji opłat abonamentowych

Aktualizacja: 02.03.2010

W dniu 16 marca 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący pobierania i egzekucji opłat abonamentowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Tanecki

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama