reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa

Aktualizacja: 16.03.2010

Ministerstwo Finansów podało szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa za okres styczeń - luty 2010 roku. »

MF: kontrole skarbowe są coraz skuteczniejsze

Aktualizacja: 16.03.2010

Dzięki stosowaniu coraz nowocześniejszych technik oraz dokładnym typowaniu podmiotów do kontroli i ustalaniu powiązań biznesowych między nimi w 2009 roku wzrosła skuteczność prowadzonych kontroli skarbowych. Najwięcej – bo 60 proc. wszystkich ustaleń – stwierdzono w zakresie podatku VAT i akcyzy. »

Banki wybaczają klientom drobne potknięcia

Aktualizacja: 16.03.2010

Nie wszystkie banki są równie surowe dla klientów, którzy nie spłacają na czas swoich zobowiązań. Część z nich wybacza drobne potknięcia, nawet odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. »

Agencje ratingowe będą nadzorowane na poziomie europejskim

Aktualizacja: 16.03.2010

W związku z pracami nad zmianą rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1060/2009 z dnia 16 września 2009 r. w sprawie ratingowych, agencje ratingowe będą pierwszym segmentem rynku finansowego nadzorowanym na poziomie europejskim. »

Chroń firmę od wyłudzania poufnych informacji osobistych

Aktualizacja: 16.03.2010

Phising, to wyłudzanie poufnych informacji osobistych, lub podszywanie się pod osobę lub instytucję uprawnioną do otrzymania takich danych. Wraz z rozwojem Internetu ta metoda stała się prawdziwą plagą. »

Pracodawcy przeciwko płaceniu składek do Funduszu Emerytur Pomostowych

Aktualizacja: 16.03.2010

Firmy protestują przeciw płaceniu składek do Funduszu Emerytur Pomostowych za pracowników, którzy nie będą mogli przejść na emerytury pomostowe. »

Wydatki na reklamę jako koszt uzyskania przychodu

Aktualizacja: 16.03.2010

Spółka jawna ponosi wydatki na zakup w prasie ogłoszeń informujących o jej działalności oraz usługach, które świadczy. Podobne informacje spółka umieszcza w internecie. Ponadto ponosi koszty wydruku ulotek informacyjnych. Czy ponoszone wydatki stanowią koszty uzyskania przychodów? »

Rozliczenie kosztów w czasie przez podatników PIT

Aktualizacja: 16.03.2010

Na prowadzących działalność gospodarczą podatnikach podatku dochodowego od osób fizycznych ciążą określone obowiązki ewidencyjne. Ich wykonywanie ma ułatwić prawidłowe określenie dochodu (straty), podstawy opodatkowania i należnego podatku dochodowego. »

Do końca marca trzba złożyć CIT-8

Aktualizacja: 16.03.2010

Obowiązek złożenia do końca marca rocznego rozliczenia dotyczy wszystkich podatników CIT, dla których rok podatkowy zakończył się z końcem 2009 roku. »

Spadki na europejskich parkietach

Aktualizacja: 16.03.2010

We wtorek na parkietach europejskich dominowały spadki. Główną ich przyczyną była powracająca obawa inwestorów o możliwość podwyżek stóp procentowych w Chinach i Indiach. Graczom nie pomogły nawet lepsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej w USA. Indeksy na giełdach w Europie Zachodniej przez większość dnia utrzymywały się pod kreską, a spadki przekroczyły 0,7 proc. »

PIT 2009: kto może skorzystać z ulgi odsetkowej

Aktualizacja: 16.03.2010

Ulga odsetkowa nie przysługuje w części wydatkowanej na garaż, działkę lub komórkę lokatorską. »

Rodzice rzadko wykorzystują dodatkowe urlopy

Aktualizacja: 16.03.2010

Wielu pracowników nie wie, że przysługują im dodatkowe uprawnienia rodzicielskie. W styczniu z urlopu ojcowskiego skorzystało tylko 75 mężczyzn. Pracujący rodzice boją się o etat i nie korzystają z dodatkowego urlopu macierzyńskiego. »

Giełda: inwestorzy są ostrożni

Aktualizacja: 16.03.2010

Wzrost produkcji przemysłowej w USA w granicach błędu statystycznego nie wystarczył, by podtrzymać optymistyczne nastroje z ubiegłego tygodnia. Na wszystkich rynkach wybierano bezpieczeństwo. »

Łatwiej o dotacje dla mniejszości narodowych

Aktualizacja: 16.03.2010

Zmniejszenie liczby załączników do wniosków o dotacje, elektroniczne wypełnianie formularzy oraz rezygnacja z niektórych, wymaganych wcześniej oświadczeń, to tylko część zmian w procedurze ubiegania się o dofinansowanie przez organizacje mniejszości narodowych i etnicznych. Organizacje te otrzymują dotacje z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. »

Złoty traci zdobyte pozycje

Aktualizacja: 16.03.2010

Po piątkowym osłabieniu amerykańskiej waluty do prawie 1,38 dolara za euro, w poniedziałek (15 marca br.) do południa „zielony” odrabiał straty. Euro wyceniano na 1,37 dolara. W ślad za umacniającym się dolarem, siły traciła nasza waluta. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Pszczółkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama