reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Urzędy pracy nie wyślą młodych bezrobotnych na roczne staże

Aktualizacja: 13.04.2010

Minister pracy i polityki społecznej rozpocznie pod koniec tego miesiąca wypłatę 300 mln zł, które urzędy pracy mają przeznaczać m.in. na staże i szkolenia dla młodych bezrobotnych. Taki termin wypłat i rozliczeń spowoduje, że urzędy pracy nie będą mogły wysyłać młodych bezrobotnych na długie, roczne staże. »

Przedsiębiorcy niechętnie korzystają z kredytu podakowego

Aktualizacja: 13.04.2010

Nowa firma może rozłożyć płatność podatku dochodowego z pierwszego roku na pięć lat. Skorzystanie z kredytu podatkowego obwarowane jest wieloma warunkami. W ciągu ośmiu lat obowiązywania ulgi skorzystało z niej tylko 14 przedsiębiorców. »

Pobieraczek.pl poniesie karę finansową

Aktualizacja: 12.04.2010

UOKiK nałożył karę finansową na portal pobieraczek.pl, który wprowadzał klientów w błąd. 10 dni pobierania za darmo – to jedno z haseł reklamowych portalu, który umożliwiał jedynie płatne pobieranie plików. »

Możliwy jest spadek kursów walut

Aktualizacja: 12.04.2010

Żadne słowa nie będą wystarczająco smutne, żadne nie będą zbyt wielkie, by oddać skalę żalu po smoleńskiej tragedii. Ale rynek jest bezosobowy, choć tworzony przez ludzi. Pieniądze żalu nie czują - komentują sytuację na rynku akcji eksperci Open Finance. »

Misja gospodarcza w Sankt-Petersburgu

Aktualizacja: 12.04.2010

PAIiIZ ogłosił konkurs dla przedsiębiorców sektora budowlanego z Polski Wschodniej. Zwycięzcy udadzą się w dniach 24-29 maja 2010 roku na misję gospodarczą do Sankt-Petersburga. Termin składania wniosków upływa 14 kwietnia br. »

Punkt paszportowy dla bliskich ofiar katastrofy pracuje całodobowo

Aktualizacja: 12.04.2010

MSWiA uruchomiło specjalny całodobowy punkt paszportowy dla rodzin ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Osoby, które nie mają dokumentów paszportowych mogą je otrzymać w ciągu dwóch godzin. Punkt ma działać tak długo jak będzie to konieczne – do momentu wydania dokumentów wszystkim osobom. »

Program Infrastruktura i Środowisko – Ostatnie warsztaty dla beneficjentów Priorytetu XII

Aktualizacja: 12.04.2010

16 kwietnia br. MRR zorganizuje szkolenie na temat kwalifikowalności wydatków dla beneficjentów priorytetu XII: Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia. »

Działa centrum wsparcia dla bliskich ofiar katastrofy w Smoleńsku

Aktualizacja: 12.04.2010

Centrum wsparcia uruchomione przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dla rodzin ofiar katastrofy samolotu w Smoleńsku, w którym leciała delegacja rządowa jest w stanie gotowości. Centrum mieści się w hotelu Novotel przy ul. 1 Sierpnia 1 w Warszawie. »

Ukazał się Biuletyn własności intelektualnej

Aktualizacja: 12.04.2010

W ramach projektu „Przedsiębiorco chroń swój pomysł! Biuletyn własności intelektualnej dla przedsiębiorców” ukazała się pierwsza z ośmiu publikacji. Inicjatorem projektu jest Fundacja ProRegio, a PKPP Lewiatan został jego patronem. »

MG inwestuje w młodych przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.04.2010

MG przekazało ponad 25 mln zł na projekt „Droga do Polski przedsiębiorczej”. »

Znaczące wzrosty na europejskich giełdach

Aktualizacja: 12.04.2010

Koniec ubiegłego tygodnia cechował wzrost na europejskich parkietach. Całkowita zmiana nastrojów podczas piątkowych notowań może dziwić, ale tak obecnie funkcjonują rynki. »

Rządowy zespół wspiera rodziny ofiar katastrofy

Aktualizacja: 12.04.2010

W dniu 10 kwietnia br. rząd powołał specjalny zespół, który służy pomocą dla rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. »

Jest ustawa o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych

Aktualizacja: 12.04.2010

8 kwietnia br. posłowie uchwalili ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Jej celem jest stworzenie ram prawnych umożliwiających zapewnienie powszechnego dostępu do telekomunikacji, ze szczególnym naciskiem na szerokopasmowy dostęp do Internetu. »

Piotr Wiesiołek przejął obowiązki prezesa NBP

Aktualizacja: 12.04.2010

Poruszony ogromem tragedii, która wydarzyła się w Smoleńsku 10 kwietnia br., zarząd Narodowego Banku Polskiego oddał hołd pamięci wszystkim ofiarom katastrofy, w której zginęli m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką oraz prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Stanisław Skrzypek. »

Supermarkety mogą być zamknięte w dniu pogrzebu ofiar

Aktualizacja: 12.04.2010

Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Andrzej Faliński nie wykluczył, że duże sieci handlowe będą zamknięte także w dniu pogrzebu ofiar katastrofy. Decyzja w tej sprawie podjęta zostanie w poniedziałek. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama