| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Pył wulkanu Eyjafjoell uderza w światową gospodarkę

Aktualizacja: 22.04.2010

Przerwa w pracy żeglugi powietrznej, która trwa już od kilka dni uderza nie tylko w przewoźników i biura turystyczne. Pogrąża coraz liczniejsze gałęzie przemysłu na całym świecie. »

Rząd niesie pomoc bliskim ofiar katastrofy lotniczej

Aktualizacja: 21.04.2010

Prawie wszystkie rodziny, które straciły swoich bliskich w katastrofie pod Smoleńskiem otrzymały już specjalne rządowe zasiłki - informuje MSWiA. »

Ożywienie na rynku kredytów hipotecznych

Aktualizacja: 21.04.2010

Rynek kredytów hipotecznych zaczyna odrabiać straty po bardzo słabym 2009 roku. Dom Kredytowy Notus w I kwartale tego roku uruchomił sprzedaż kredytów na kwotę ponad 392 mln zł. Jest to o ponad 200 mln zł więcej niż w tym mym okresie w ub.r. »

Ryzyko korekty na giełdach zmalało

Aktualizacja: 21.04.2010

We wtorek 20 kwietnia br. sesja na parkietach europejskich upłynęła pod znakiem wzrostów. Można śmiało stwierdzić, że ryzyko korekty, które zawisło nad rynkami zostało zdecydowanie oddalone. »

Euro odrabia straty

Aktualizacja: 21.04.2010

Wspólna waluta po sporym osłabieniu z poniedziałkowego popołudnia już tego samego dnia wieczorem zaczęła odrabianie strat. We wtorek 20 kwietnia br. tendencja ta była kontynuowana, choć nastroje dalekie były od jednomyślności. »

Umiarkowane wzrosty na giełdach zagranicznych

Aktualizacja: 21.04.2010

Na Wall Street minął pierwszy szok spowodowany zarzutami Komisji Papierów Wartościowych wobec banku Goldman Sachs. Po dość głębokim spadku indeksów pod koniec ubiegłego tygodnia, poniedziałkowa sesja przyniosła uspokojenie sytuacji i umiarkowane zwyżki notowań. »

Lepsze nastroje na GPW

Aktualizacja: 21.04.2010

Po poniedziałkowych fatalnych nastrojach we wtorek 20 kwietnia br. na warszawskim parkiecie nie było już śladu. WIG20 rozpoczął dzień od zwyżki o prawie 0,7 proc., a indeks szerokiego rynku zyskiwał na otwarciu 0,4 proc. »

Produkcja przemysłowa wciąż wzrasta

Aktualizacja: 21.04.2010

W marcu 2010 roku produkcja przemysłowa wzrosła aż o 12,3 proc. w porównaniu do marca ubiegłego roku. Ekonomiści spodziewali się jej zwiększenia o 9,6 proc. Wciąż jednak nie najlepiej dzieje się w budownictwie. »

Spłata długu przez Internet

Aktualizacja: 21.04.2010

Zakupy ponad stan mogą nas wciągnąć w spiralę zadłużenia. Nie popadajmy jednak w zbytnie przygnębienie – jak wynika z raportu przygotowanego przez największą polską firmę windykacyjną KRUK - kobiety i tak zadłużają się w mniejszym stopniu, niż mężczyźni (stosunek zaległego zadłużenia kobiet w stosunku do mężczyzn wynosi 44 proc. do 56 proc.). »

Firma nie musi podpisywać umowę o pracę

Aktualizacja: 20.04.2010

W umowie o pracę na okres próbny strony mogą zdecydować, że po jej zakończeniu przekształci się w umowę na czas nieokreślony. Wtedy pracownik nie musi zawierać kolejnej umowy. Wystarczy, że zostanie dopuszczony do pracy. »

Korekta na GPW

Aktualizacja: 20.04.2010

W poniedziałek (20 kwietnia br.) na giełdach europejskich indeksy od początku dnia spadały. Jednak w porównaniu z piątkową sesję przecena była jedynie symboliczna. »

Lekkie wzrosty na europejskich parkietach

Aktualizacja: 20.04.2010

Giełdy europejskie zaczęły sesję od lekkich wzrostów. Pozytywnym impulsem był fakt, że KE jest gotowa zrekompensować liniom lotniczym część strat z unijnych pieniędzy. »

Spadki po ujawnieniu afery Goldman Sachs

Aktualizacja: 20.04.2010

Wczorajsza sesja (19 kwietnia br.) w Warszawie zakończyła się spadkiem WIG20, który sięgnął najniższego poziomu od 1 kwietnia br. w reakcji na silną przecenę akcji sektora bankowego w USA. Jednak pod koniec sesji akcje odrobiły część strat. »

Nowe perspektywy badań płacowych w sektorze IT

Aktualizacja: 20.04.2010

Jedną z podstawowych trudności we wdrażaniu systemów wynagradzania za kompetencje jest brak danych rynkowych na temat wartości różnych umiejętności - wynika z raportu„Wynagrodzenia na stanowiskach IT”, przygotowanego przez firmę Sedlak & Sedlak. »

Najwięcej pieniędzy na kredyty ma Bank Handlowy

Aktualizacja: 20.04.2010

Najwięcej pieniędzy na kredyty mają trzy banki - Handlowy, Pekao i BZ WBK. Z kolei wśród banków notowanych na giełdzie największy potencjał kryje się w Banku Handlowym. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »