reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biznes i finanse

Prywatną pożyczkę warto zabezpieczyć

Aktualizacja: 03.07.2008

Przedsiębiorca może zaciągnąć pożyczkę nie tylko w banku, ale też u znajomych lub rodziny. Wierzyciel ma prawo żądać od niego zabezpieczenia zwrotu pieniędzy, domagając się poręczenia, wystawienia weksla albo udzielenia zastawu. »

Jakie korzyści daje zawarcie umowy leasingu

Aktualizacja: 03.07.2008

Zawarcie umowy leasingu nie pozbawia korzystającego prawa do zaliczania opłat leasingowych do kosztów uzyskania przychodów. Przy leasingu operacyjnym do kosztów podatkowych może zaliczyć całość rat, zaś przy leasingu finansowym ich część odsetkową. »

Jak zabezpieczyć się przed niewypłacalnością kontrahentów

Aktualizacja: 17.06.2008

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma ryzykami. Jednym z najczęściej występujących w obrocie handlowym jest niewypłacalność dłużnika. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zabezpieczyć się przed nierzetelnym partnerem handlowym. »

Przedsiębiorco pomyśl o ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków

Aktualizacja: 12.06.2008

Ponieważ po wypadku można pobrać pieniądze z polisy NNW, warto korzystać z możliwości jej zawarcia jako opcji dodatkowej do ubezpieczenia auta czy mieszkania. »

Technika pomaga firmom ograniczyć kradzieże

Aktualizacja: 05.06.2008

Już za kilka tysięcy złotych właściciel małego przedsiębiorstwa może zamontować dobry system kontroli dostępu do obiektu. Do poszczególnych pomieszczeń firmy będą mogli wejść tylko wybrani pracownicy. »

Przedsiębiorco uważaj na zachęcające oferty banków

Aktualizacja: 02.06.2008

Założyłeś małą firmę, prowadzisz średniej wielkości przedsiębiorstwo, zarządzasz niewielką spółką i zastanawiasz się, czy możesz liczyć na pomoc banku? Konta, karty, kredyty, promocje, zniżki, konsultacje, doradztwo – warto się dokładnie przyjrzeć tym propozycjom. Dokładnie, bo trzeba też uważać. W gąszczu ofert i zachęt banków czyhają też czasami kruczki, mały druczek i przykre niespodzianki. »

Czy firmowe konto można wykorzystywać dla celów innych niż związane z działalnością

Aktualizacja: 30.05.2008

 Prowadzę własną firmę i zastanawiam się, czy firmowe konto bankowe, które posiadam, mogę także wykorzystywać dla celów innych niż bezpośrednio związane z działalnością gospodarczą? Chciałabym dokonywać wpłat i wypłat niezwiązanych z moimi prywatnymi celami. Czy mogę? »

E-konto dla firmy może być bezpłatne

Aktualizacja: 30.05.2008

Prawo wymaga, by przedsiębiorca rozliczający się z fiskusem i ZUS-em posiadał konto bankowe. Najwygodniejsze i najtańsze jest konto internetowe. »

Banki na wiele sposobów różnicują ofertę kredytów inwestycyjnych dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 28.05.2008

Wraz z rozwojem produktów bankowych zaciera się tradycyjny podział kredytów na obrotowe i inwestycyjne. Zwłaszcza stali klienci banku mogą liczyć na produkty pożyczkowe o mieszanym charakterze. Dzięki nim, kredytując cele inwestycyjne, można uporządkować całą gospodarkę finansową przedsiębiorstwa. »

Z jakich kredytów może korzystać firma

Aktualizacja: 27.05.2008

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw korzystają najczęściej z kredytu w rachunku bieżącym, kredytów inwestycyjnych lub obrotowych. Oferta banków dla firm jest jednak bardzo urozmaicona i na rynku ciągle pojawiają się nowe, coraz doskonalsze produkty dla przedsiębiorców. »

Banki mają lepszą ofertę dla startujących firm

Aktualizacja: 24.04.2008

 Jeszcze do niedawna mikroprzedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą byli skazani na korzystanie z drogich rachunków firmowych przeznaczonych dla segmentu MSP. Obecnie sytuacja ta radykalnie się zmieniła. »

Ubezpieczenie kredytu kupieckiego

Aktualizacja: 24.04.2008

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z ubezpieczenia kredytu kupieckiego, dodatkowo mają możliwość skorzystania z pakietu usług: monitoringu należności, faktoringu bądź windykacji należności. »

Kredyt odnawialny - potrzebny, wygodny, ale nie tani

Aktualizacja: 14.05.2008

Niemal każdemu przedsiębiorcy, który rozpoczyna działalność gospodarczą, brakuje gotówki. Takim klientom banki jednak niezbyt chętnie pożyczają pieniądze. »

Dwa konta w jednym banku

Aktualizacja: 08.04.2008

Praktycznie każdy, kto zajmuje się zarobkowaniem uznawanym za działalność gospodarczą, musi posiadać rachunek firmowy. »

Jakie zapisy warto zmienić przy odnawianiu polisy

Aktualizacja: 03.04.2008

To, jakie klauzule powinniśmy dodać do umowy ubezpieczenia, zależy przede wszystkim od profilu działalności i sytuacji w firmie. Coraz częściej nawet małym firmom gotowi są pomóc w tym brokerzy, szczególnie ci mniejsi. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama