reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biznes i finanse

Karty płatnicze pomagają zarządzać finansami domowymi i firmowymi

Aktualizacja: 25.08.2008

Funkcjonalności poszczególnych kart płatniczych sprawiają, iż należycie wykorzystywane mogą się stać wygodnym i efektywnym instrumentem zarządzania finansami zarówno z punktu widzenia budżetu domowego, jak również, w przypadku kart firmowych, budżetu przedsiębiorcy. »

Zawarcie układu z wierzycielem może uratować firmę

Aktualizacja: 19.08.2008

Zadłużony przedsiębiorca może zawrzeć układ z wierzycielami nawet wówczas, gdy w sądzie toczy się postępowanie upadłościowe jego firmy. Zamiast likwidacji przedsiębiorstwa nastąpi jego restrukturyzacja. »

Informacje o kontrahencie warto zbierać jeszcze przed podpisaniem z nim umowy

Aktualizacja: 14.08.2008

Nawet prawomocny wyrok sądowy i egzekucja komornicza nie gwarantują odzyskania długu. Skuteczność egzekucji zależy bowiem od wskazania składników majątkowych dłużnika. »

Kupno domeny - pierwszy krok do zaistnienia w internecie

Aktualizacja: 12.08.2008

Wybór domeny, czyli nazwy strony www, jest dla firmy kluczowy. Należy wybierać nazwy jak najprostsze i najłatwiejsze do zapamiętania, ale jednocześnie najlepiej kojarzące nazwę strony internetowej z jej zawartością. »

Jak odzyskać zagraniczne wierzytelności

Aktualizacja: 12.08.2008

Polscy przedsiębiorcy często stają przed dylematem, czy rozwijać sprzedaż z zagranicznym kontrahentem, choć może być ona obarczona dużym ryzykiem, czy też pozostać na rynku lokalnym, gdzie odzyskanie należności jest prostsze. »

Na najtańszy firmowy e-rachunek trzeba wydać 86 złotych rocznie

Aktualizacja: 31.07.2008

Dostęp do firmowego rachunku bankowego przez internet jest już standardem. To rozwiązanie wygodne i tanie. Najtańsze e-rachunki dla małych i średnich przedsiębiorstw oferują: VW Bank direct, MultiBank i mBank. »

Jak uniknąć niepotrzebnych strat

Aktualizacja: 30.07.2008

Aby uniknąć niepotrzebnych strat przy dokonywaniu transakcji handlowych, trzeba pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach. Przykładowo w umowach kredytowych warto pamiętać o klauzulach zabezpieczających. Można też skorzystać z weksla czy hipoteki. »

Firmy mogą bezpłatnie korzystać z pakietów biurowych

Aktualizacja: 24.07.2008

Na rynku pojawił się nowy darmowy pakiet biurowy, który można użytkować za darmo. Lotus Symphony firmy IBM to kolejna alternatywa dla pakietu Microsoft Office w przypadku małych firm oraz użytkowników indywidualnych. »

Jak zadebiutować na rynku NewConnect

Aktualizacja: 15.07.2008

Czym różni się wejście na rynek NewConnect w trybie emisji publicznej od emisji prywatnej? »

Jest wiele źródeł informacji o kontrahentach

Aktualizacja: 10.07.2008

Dla przedsiębiorcy bardzo ważne jest poznanie historii płatniczej kontrahenta. I to jeszcze przed zawarciem umowy. Teraz istnieje możliwość pozyskania pewnej, rzetelnej i, co ważne, obszernej informacji o wiarygodności płatniczej podmiotów. »

Prywatną pożyczkę warto zabezpieczyć

Aktualizacja: 03.07.2008

Przedsiębiorca może zaciągnąć pożyczkę nie tylko w banku, ale też u znajomych lub rodziny. Wierzyciel ma prawo żądać od niego zabezpieczenia zwrotu pieniędzy, domagając się poręczenia, wystawienia weksla albo udzielenia zastawu. »

Jakie korzyści daje zawarcie umowy leasingu

Aktualizacja: 03.07.2008

Zawarcie umowy leasingu nie pozbawia korzystającego prawa do zaliczania opłat leasingowych do kosztów uzyskania przychodów. Przy leasingu operacyjnym do kosztów podatkowych może zaliczyć całość rat, zaś przy leasingu finansowym ich część odsetkową. »

Jak zabezpieczyć się przed niewypłacalnością kontrahentów

Aktualizacja: 17.06.2008

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma ryzykami. Jednym z najczęściej występujących w obrocie handlowym jest niewypłacalność dłużnika. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zabezpieczyć się przed nierzetelnym partnerem handlowym. »

Przedsiębiorco pomyśl o ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków

Aktualizacja: 12.06.2008

Ponieważ po wypadku można pobrać pieniądze z polisy NNW, warto korzystać z możliwości jej zawarcia jako opcji dodatkowej do ubezpieczenia auta czy mieszkania. »

Technika pomaga firmom ograniczyć kradzieże

Aktualizacja: 05.06.2008

Już za kilka tysięcy złotych właściciel małego przedsiębiorstwa może zamontować dobry system kontroli dostępu do obiektu. Do poszczególnych pomieszczeń firmy będą mogli wejść tylko wybrani pracownicy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama