REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Promocja firmy i marki - interaktywne video

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Interaktywne reklamy video bardzo szybko zyskują zwolenników. Cieszą się zainteresowaniem nie tylko reklamodawców, ale także klientów. To skuteczny sposób promocji firm i marek w Internecie. Na czym polega ta forma promocji i jakie są jej zalety i wady stara się odpowiedzieć poniższy artykuł.

Interaktywność - differentia specifica Internetu


Internet to nie aż tak nowatorski sposób komunikacji, jakby się powszechnie mogło wydawać. Jednakże oferuje pewne możliwości, których trudno szukać w innych kanałach komunikacji. Jedną z charakterystycznych cech Internetu jest właśnie interaktywność. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się interaktywne reklamy video. Pozwalają one w sposób nieszablonowy zaprezentować firmę czy konkretny produkt. Mając na uwadze zmęczenie klasyczną reklamą video w Internecie (coraz częściej słychać opinie, że reklamy video w Internecie są bardziej zachowawcze i nudne), wydaje się, że to bardzo skuteczny sposób promocji firm i marek w Internecie.

REKLAMA


Interaktywna reklama video - zalety


Eksperci powszechnie wskazują, że interaktywne reklamy video są o wiele bardziej skuteczne od zwykłych spotów. Interaktywne reklamy video to pewne novum w Internecie. Ciekawość internautów powoduje, że są częściej oglądane niż zwykłe spoty. Ponadto, co wynika z badań, interaktywnym reklamom video internauci poświęcają więcej czasu. Wynika to z prostej zasady z psychologii społecznej - zaangażowania i konsekwencji. Jeśli już zaczniemy oglądać taki spot i zaangażujemy się w układanie jego scenariusza, to konsekwentnie chcemy zobaczyć, jaki będzie koniec tej historii. Dlatego też interaktywne reklamy video są częściej oglądane do końca. Ponadto interaktywne reklamy video wciągają i angażują odbiorcę wieloma zmysłami. Nie jest on biernym widzem, jest w pewien sposób twórcą historii. Czym ciekawszy format, tym więcej czasu internauci poświęcają na kontakt z daną reklamą, a przez to reklama jest lepiej zapamiętywana, dłużej istnieje w świadomości klienta. W każdej interaktywnej reklamie video mamy kilka wariantów rozwoju akcji. Jednak to, co jest zaletą tego formatu, stanowi też jego wadę.


Zobacz: Załóż swoją własną firmę - biznes jest dla ludzi!


Interaktywna reklama tylko dla bogatych


Filozofia interaktywnej reklamy video polega na tym, że internauta ma do wyboru kilka wariantów rozwoju historii w reklamie. Czym więcej wariantów, tym ciekawsza reklama. Jednakże konieczność zrealizowania kilku wariantów danej historii wiąże się z ogromnymi kosztami. W praktyce twórcy muszą nakręcić kilka reklam. Interaktywna reklama video wymusza także większą kreatywność na twórcach. Muszą oni wymyślić i opracować kilka równoległych historii, które będą wykorzystane w reklamie.


Podsumowanie

 
Interaktywne reklamy video przełamują pewien trend znudzenia klasycznymi spotami reklamowymi. Wnoszą powiew świeżego powietrza na froncie reklamy video. Twórcom dają szersze pole do popisu, a odbiorcom szansę zapoznania się z firmą w nowatorski sposób. To niewątpliwie skuteczny sposób na promocję w Internecie. Jednakże w chwili obecnej, z racji wysokich kosztów realizacji, zarezerwowany tylko dla firm z dużymi budżetami reklamowymi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 
Zobacz: Startup - przywileje małego podatnika

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Tense.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA