reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Pomoc nie tylko w razie awarii

Pomoc nie tylko w razie awarii

Posiadanie odpowiednio dobranej polisy assistance może zapewnić kierowcy i pasażerom pojazdu wszechstronną pomoc w trudnych sytuacjach. Polisa oferowana jest przez ubezpieczycieli bezpłatnie do ubezpieczenia OC i AC, ale często tylko w wariancie podstawowym.

Ubezpieczenie assistance to pomoc techniczna, medyczna, organizacyjna udzielana kierowcy i pasażerowi ubezpieczonego pojazdu w związku z wypadkiem drogowym, awarią, kradzieżą lub utratą pojazdu z innych przyczyn, a także z jego unieruchomieniem. Przedmiotem tego ubezpieczenia są także trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków, polegające na uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia, powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego. Wykupione ubezpieczenie assistance może zagwarantować ochronę zarówno w kraju, jak i za granicą (z pewnymi wyjątkami), przez 24 godziny na dobę. Od oferowanego przez ubezpieczycieli wariantu ubezpieczenia assistance uzależniony jest zakres ochrony i suma ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia zawierana jest zwykle na okres 1 roku. Czasami okres ten jest znacznie krótszy. Z myślą o klientach udających się samochodem w krótkie podróże (wyjazdy wakacyjne, podróże służbowe) ubezpieczyciele stworzyli możliwość zawarcia ubezpieczenia krótkoterminowego na 3, 7, 15, 30 oraz wielokrotność 30 dni.

Ubezpieczony korzystający z wariantu podstawowego ubezpieczenia assistance może liczyć na to, że w sytuacji unieruchomienia pojazdu w następstwie zdarzenia objętego ochroną, zostanie dokonana naprawa pojazdu na trasie, o ile jest ona możliwa w ciągu np. 60 minut. Jeżeli naprawa pojazdu nie jest możliwa w tym czasie, wówczas pojazd zostanie odholowany do najbliższego zakładu naprawczego posiadającego autoryzację producenta na dokonywanie napraw pojazdów danej marki lub inny warsztat uzgodniony z ubezpieczonym przez jednostkę organizacyjną ubezpieczyciela. Za pojazd unieruchomiony ubezpieczyciele uznają taki pojazd ubezpieczony, który został dopuszczony do ruchu na drogach publicznych i posiadający ważne badania techniczne i który - na skutek wypadku, awarii, kradzieży części pojazdu lub wyposażenia - nie może być użytkowany na drogach publicznych.

Z kolei ubezpieczony, który wykupił ubezpieczenie w wariancie rozszerzonym, może dodatkowo liczyć na to, że jeżeli pojazd na skutek unieruchomienia nie nadaje się do użytku, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje do pewnego limitu koszty naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia. Jeśli pojazd nie będzie się nadawał do naprawy na miejscu zdarzenia - zostaną pokryte przez ubezpieczyciela koszty transportu (holowania) pojazdu do najbliższego zakładu naprawczego, garażu, parkingu lub do miejsca zamieszkania. W razie unieruchomienia pojazdu ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty parkingu na pewien okres. Ubezpieczyciel pokryje też koszty przesyłki niezbędnych części zamiennych, jeżeli są one niedostępne na miejscu naprawy w Polsce lub poza granicami Polski. Ciekawym rozwiązaniem w ofercie ubezpieczyciela jest możliwość skorzystania z pożyczki w celu opłacenia naprawy ubezpieczonego pojazdu, pod warunkiem uprzedniego złożenia depozytu (warunki złożenia depozytu ustalane są indywidualnie).

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Prawo Przedsiębiorcy

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama