reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Agrobiznes > Jak ochronić pszczoły? Powstał Kodeks Dobrych Praktyk

Jak ochronić pszczoły? Powstał Kodeks Dobrych Praktyk

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przygotował tzw. kodeks dobrych praktyk, który ma pomóc w ochronie owadów zapylających. Szacuje się, że 78 proc. wszystkich gatunków roślin występujących na Ziemi jest owadopylna, a ich liczba z roku na rok maleje.

Powstał „kodeks dobrych praktyk” – dla ochrony owadów zapylających. Kodeks został stworzony przez Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) w Krakowie i ma pomóc w ochronie owadów zapylających. Szacuje się, że 78 proc. wszystkich gatunków roślin występujących na Ziemi jest owadopylna, a ich liczba z roku na rok maleje. W ciągu niespełna 30 lat w Niemczech liczebność owadów, w tym owadów zapylających, spadła o ponad 75 proc.

10-stronnicowy „kodeks” w formie pdf znajduje się na stronie internetowej ZZM. Z publikacji czytelnik dowie się co zagraża owadom zapylającym i co można zrobić, aby im pomóc.

„Jeśli już dziś nie zaczniemy działać – to wkrótce może dojść do prawdziwej katastrofy ekologicznej, skutkującej zubożeniem wielu ekosystemów. Spadek populacji owadów negatywnie wpłynie nie tylko na nas ludzi, ale i na pozostałych mieszkańców miast – takich jak ptaki, gryzonie oraz oczywiście na rośliny, które są zapylane przez owady” – informuje ZZM.

Według autorów publikacji w ochronie zapylaczy kluczowe jest zrozumienie, że odpowiedzialność za polepszenie sytuacji tej grupy owadów ciąży na każdym, nie tylko na urzędach, samorządach, szkołach, stowarzyszeniach.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA  

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama