REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Second hand (ciucholand) - pomysł

Pomysł na second hand
Pomysł na second hand

REKLAMA

REKLAMA

Sklepy z używaną odzieżą stały się niezwykle popularnymi miejscami. Zaopatrują się w nich prawie wszyscy, bez względu na wysokość zarobków. Zawsze można trafić tam na ciekawą bluzkę, spodnie czy inne części garderoby za niewygórowaną cenę.

W niektórych środowiska jest dobrze widziane znalezienie „super ciucha” za niewielką cenę w sklepie z używaną odzieżą. Tak więc trudno dzisiaj znaleźć osobę, która choć raz nie odwiedziła takiego sklepu. Właściwie na każdym osiedlu mieszkaniowym można znaleźć taki sklep a czasem nawet kilka. I raczej nic nie zapowiada, że ich popularność spadnie. Wręcz przeciwnie można przypuszczać, że w dobie kryzysu ich popularność jeszcze wzrośnie.

REKLAMA

Tym samym wszystko wskazuje na to, że założenie dzisiaj sklepu z używaną odzieżą, popularnie zwanego „ciucholandem” może być naprawdę świetnym biznesem. A więc do dzieła, jeżeli to jest Twój sposób na biznes.

REKLAMA

Co na początek?

Nim otworzysz swój Second-hand zrób koniecznie rozeznanie w konkurencji, w proponowanych przez nią cenach i możliwościach. Jeśli zaproponujesz w swoim sklepie odpowiednie ceny to z pewnością będziesz mógł spokojnie konkurować z otwartymi nawet w okolicy podobnymi sklepami. 

Zorientuj się też, czy w wybranej przez Ciebie lokalizacji jest jeszcze miejsce na tego typu sklep. Bardzo często można zobaczyć osiedla mieszkaniowe ze skupionymi w pobliżu dwoma, trzema a czasem i więcej „ciucholandami”, które potem nagle znikają z rynku.

Postaraj się poszukać jakiejś niszy w doborze oferowanych przez ciebie ubrań, a jeżeli to nie będzie możliwe pomyśl o specjalnych ofertach, rabatach, zniżkach (np. najprostsza 3 sztuki w cenie dwóch itp.) to ważne abyś szczególnie na początku działalności, ciekawą ofertą przyciągnął do siebie jak najwięcej klientów, którzy zadowoleni z obsługi przyprowadzą następnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Jak założyć second hand - lokal

Specjalizacja

W dzisiejszych czasach, kiedy klient jest coraz bardziej wymagający pomysłem na ciucholand może być jego wyspecjalizowanie. Możliwości jest wiele: odzież robocza, ubrania dla kobiet w ciąży, ubranka dla dzieci, odzież młodzieżowa. Profilując swój sklep łatwiej Ci będzie dotrzeć do konkretnego klienta. A i klienci szybko zorientują się gdzie szukać odpowiednich dla siebie ubrań.

Polecamy: Jak założyć second hand - pozwolenia

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA