| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Gabinet stomatologiczny > Jak założyć gabinet stomatologiczny? – pomysł

Jak założyć gabinet stomatologiczny? – pomysł

Myśląc o założeniu gabinetu stomatologicznego należy przede wszystkim przyjrzeć się swoim możliwościom finansowym. Ekspert podpowiada dlaczego gabinet stomatologiczny to dobry sposób na własny biznes.

www.profitssm.pl
www.topdental.com
www.elmedes.pl
www.sprzet-stomatologiczny.pl
www.medacco.pl
www.formed-dental.pl
www.meble-frost.pl
i inne.

Ważne informacje

Otwierając gabinet stomatologiczny warto sięgnąć do dostępnych porad i ciekawych artykułów dostępnych w Internecie, dostępne są portale dla dentystów, czasopisma, a informacje w nich zawarte mogą być pomocne.

www.nowygabinet.pl
www.portaldentystyczny.pl
www.poradnik-stomatologiczny.pl

Dotacje unijne

Warto pamiętać, że otwierając, czy też już prowadząc gabinet stomatologiczny można ubiegać się o dotacje unijne. Przede wszystkim dotację można uzyskać np. na: utworzenie nowego lub rozbudowę istniejącego przedsiębiorstwa (budowa, remont, zakup nieruchomości) oraz zakup środków trwałych, maszyn, urządzeń, pojazdów mechanicznych. Można też się starać o dofinansowanie tzw. wartości niematerialnych czyli kursów, szkoleń, specjalizacji, licencji.

Szczegółowy zakres kosztów kwalifikowanych jest podawany przy każdym ogłoszonym konkursie. Przyznawanie dotacji odbywa się na podstawie konkursów ogłaszanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. 

Polecamy: Jak sporządzić dobry biznesplan?

Daty konkursów są różne dla różnych województw. Są dwa typy konkursów: otwarty, który rozpoczyna się w konkretnym dniu i trwa do momentu wyczerpania środków (zamknięcie może nastąpić nawet po paru dniach) i zamknięty, który rozpoczyna się i kończy w ściśle określonym przedziale czasowym. Podstawą dobrze złożonej aplikacji jest trzymanie się absolutnie wszystkich wytycznych dotyczących danego konkursu. W innym wypadku otrzymamy pismo z prośbą o ponowne złożenie poprawionej aplikacji lub po prostu wniosek będzie odrzucony z przyczyn formalnych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sikorska-Kowal

Starszy Specjalista ds. projektów HR w Grupie Tempo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK