| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zatrudnienie. Nadal dużo osób z bardzo niskimi kwalifikacjami

Aktualizacja: 21.04.2005

Przy masowym bezrobociu istnieją niewykorzystane miejsca pracy. Mimo boomu edukacyjnego w Polsce wciąż jest bardzo dużo osób z niskimi kwalifikacjami. »

Związkowcy negatywnie o restrukturyzacji PKN Orlen

Aktualizacja: 20.04.2005

Krajowy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych przekazał zarządowi PKN Orlen oficjalne negatywne stanowisko wobec restrukturyzacji regionalnych struktur spółki, zgłaszając jednocześnie postulat podjęcia negocjacji w tej sprawie - poinformowano w komunikacie. »

Złoty silniejszy

Aktualizacja: 20.04.2005

Złoty umocnił się w środę do godz. 14.00 o około 0,5 proc., a dealerzy przewidują utrzymanie się do końca dnia złotego wobec euro w przedziale 4,15-4,18. »

MF sprzedało obligacje za 250 mln zł

Aktualizacja: 20.04.2005

Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu dodatkowym obligacje PS0310 za 250 mln zł z oferty 250 mln zł - podano w komunikacie. Popyt wyniósł 602,6 mln zł. »

Polska powinna działać na rzecz dyscypliny finansowej

Aktualizacja: 20.04.2005

Polska, jako nowy członek UE, powinna działać na rzecz utrzymania dyscypliny finansowej w Unii - powiedział w środę prezes NBP Leszek Balcerowicz. »

RCSS spodziewa się zwolnienia tempa wzrostu gospodarczego

Aktualizacja: 20.04.2005

Rządowe Centrum Studiów Strategicznych ocenia, że zwolnienie tempa wzrostu gospodarczego może utrzymać się do końca I półrocza, ale w II półroczu dzięki popytowi wewnętrznemu tempo wzrostu będzie rosnąć. »

Co krok niespodzianka

Aktualizacja: 20.04.2005

Rynki finansowe nie mają ostatnio dobrej prasy. Rozhuśtany złoty straszy kolejnym osłabieniem, giełda wprawdzie odrobiła nieco poniedziałkowe straty, ale i tak wisi nad nią ryzyko następnych spadków. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 20.04.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Najwięcej zebrały fundusze zagraniczne

Aktualizacja: 20.04.2005

Marzec był dla funduszy Millennium kolejnym miesiącem wzrostu aktywów. Ponad 50 proc. całkowitego przyrostu aktywów przypadło na nowy Millennium SFIO Funduszy Zagranicznych. »

Zwolnieni do końca kwietnia

Aktualizacja: 20.04.2005

Do 30 kwietnia 2005 r. zostały zwolnione z obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kas fiskalnych pewne grupy podatników. »

Złoty mocniejszy niż we wtorek

Aktualizacja: 20.04.2005

Złoty umocnił się podczas środowego otwarcia, co analitycy tłumaczą odreagowaniem spadków z ostatnich dni. Na rynku obligacji panuje spokój, inwestorzy czekają na przetarg papierów 5-letnich. »

Lotos obniża cenę

Aktualizacja: 20.04.2005

Grupa Lotos obniża od środy, 20 kwietnia, hurtową cenę oleju napędowego o 40 zł na tysiąc litrów - poinformowało we wtorek biuro prasowe spółki. »

ZUS: Preferencje dla studentów

Aktualizacja: 20.04.2005

Rząd pracuje nad rozwiązaniem, które miałoby, przez obniżenie składek na ZUS, zachęcać studentów do zakładania i prowadzenia własnych firm. Nie jest jeszcze przesądzona jego forma. »

Polska na poziomie A3

Aktualizacja: 20.04.2005

W opracowywanym systematycznie ratingu Coface, określającym stopień wypłacalności poszczególnych krajów, Polska utrzymała poziom A3. »

Darowizny kościelne na konto

Aktualizacja: 20.04.2005

Darowizny kościelne powinny być przekazywane na rachunki bankowe kościołów - uznała wczoraj sejmowa Komisja Finansów Publicznych i przyjęła odpowiednią poprawkę do rządowego projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej oraz ustaw o PIT i CIT. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Sebastian Koczur

ekspert z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK