| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Spółki bezkarnie wprowadzają w błąd w prospektach emisyjnych

Aktualizacja: 23.10.2007

Jedna z przygotowujących się do debiutu na giełdzie firm zrobiła 254 błędy w prospekcie emisyjnym. Mimo to, władze spółek wydają się nie obawiać roszczeń wprowadzonych w błąd inwestorów. »

Unia Europejska zaostrza normy emisji CO2 z samochodów

Aktualizacja: 23.10.2007

Nowe normy emisji dwutlenku węgla z samochodów mogą być ostrzejsze od spodziewanych, ale za to producenci samochodów dostaną trzy lata więcej na ich wprowadzenie. »

Będą dopłaty dla zakładających firmy

Aktualizacja: 22.10.2007

Pracodawcy, którzy zatrudnią bezrobotnych niepełnosprawnych, otrzymają zwrot kosztów wyposażenia ich stanowisk pracy oraz części wynagrodzenia i składek na ZUS. »

W sprzedaży nie ma programów konkurencyjnych do Płatnika

Aktualizacja: 22.10.2007

Przedsiębiorcy nadal muszą przesyłać dokumenty rozliczeniowe do ZUS korzystając tylko z programu Płatnik przygotowanego przez Prokom. »

Zabrakło ważnego interesu publicznego

Aktualizacja: 22.10.2007

Wprowadzenia zezwoleń na tworzenie i prowadzenie hipermarketów nie uzasadnia ważny interes publiczny - stwierdził rzecznik praw obywatelskich. »

Unijne firmy ostrzegają przed skutkami zwyżkującego euro

Aktualizacja: 22.10.2007

Nasilają się ostrzeżenia ze strony europejskich firm o wpływie mocnego euro na ich działalność. Dane o eksporcie ze strefy euro wskazują jednak, że wpływ ten jest jak dotąd niewielki. »

Zwiększono podatek

Aktualizacja: 22.10.2007

W Dzienniku Ustaw ogłoszona została nowelizacja ustawy o grach i zakładach wzajemnych. Ustawa z 7 września 2007 r. (Dz.U. nr 192, poz. 1380) wprowadza podwyżkę zryczałtowanej stawki podatku od gier na automatach o niskich wygranych. »

Tylko najlepsi deweloperzy mogą liczyć na dalszy wzrost

Aktualizacja: 22.10.2007

Wśród deweloperów najlepsze perspektywy na giełdzie mają firmy inwestujące w nieruchomości komercyjne. Inwestorzy będą natomiast bardzo selektywnie traktować deweloperów mieszkaniowych. »

RPO zaskarżył do TK ustawę o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych

Aktualizacja: 19.10.2007

Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych (WOH) - poinformowało biuro Rzecznika. »

MPiPS: niższe opłaty przy zatrudnianiu cudzoziemców

Aktualizacja: 19.10.2007

Pracodawcy zatrudniający cudzoziemców będą płacili mniej za wniosek o wydanie zezwolenia na pracę dla takiego pracownika. W środę minister pracy i polityki społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska podpisała rozporządzenie w tej sprawie - poinformowało w piątek ministerstwo. »

Rząd musi przyspieszyć prace nad zmianami w prawie spółek

Aktualizacja: 19.10.2007

Nowe dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie transgranicznych fuzji oraz wykonywania praw akcjonariuszy spółek na rynku regulowanym wymagają szybkiej nowelizacji prawa spółek. Rząd przyjął tylko przepisy w sprawie spółek transgranicznych. »

Przedsiębiorca sam może potwierdzić kopię deklaracji

Aktualizacja: 19.10.2007

Żaden z przepisów nie nakazuje, aby składający oświadczenie o zgodności dokumentu z oryginałem w chwili składania podpisu fizycznie dysponował oryginałem. »

Szybka likwidacja działalności oznacza zwrot odliczenia

Aktualizacja: 19.10.2007

Podatnicy, którzy otrzymali zwrot wydatków na zakup kasy fiskalnej, w określonych przypadkach są zobowiązani do zwrotu ulgi fiskusowi. »

Gospodarka zwalnia, ale wzrost PKB o 5,5-6 proc. w III kwartale pewny

Aktualizacja: 19.10.2007

Wzrost produkcji przemysłowej we wrześniu okazał się trochę niższy od prognoz ekonomistów, ale nie widzą oni ryzyka dla spadku dynamiki PKB w III kwartale poniżej 5,5 proc. »

Play ma ofertę dla małych firm

Aktualizacja: 19.10.2007

Od 19 października ceny rozmów w ofercie Play mogą być niższe niż w ofercie biznesowej sieci Orange, reklamowanej przez Centertel jako najtańsza na rynku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »