| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Niezrozumienie ustawy rodziło problemy z kredytem technologicznym

Aktualizacja: 25.07.2008

 Ustawa o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej wprowadza nową definicję pojęcia nowa technologia. Czy to oznacza, że było ono źle rozumiane przez przedsiębiorców? »

Wysokość składek do ZUS będzie ustalana na cały rok

Aktualizacja: 24.07.2008

Osoby prowadzące małe firmy przez cały rok będą opłacać składki na ubezpieczenie społeczne w jednakowej wysokości. »

W czasie zawieszenia firmy podatnik nie będzie składał deklaracji

Aktualizacja: 24.07.2008

W przypadku zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej podatnicy VAT nie będą musieli składać deklaracji za okres, którego to zawieszenie dotyczy. »

Wiążące interpretacje z ZUS

Aktualizacja: 24.07.2008

Do udzielania tzw. wiążących interpretacji zostaną zobowiązane ZUS i NFZ. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskają jednoznaczne informacje dotyczące ich obowiązków i praw. »

Trudno o pomoc z PFRON

Aktualizacja: 24.07.2008

Renciści prowadzący firmę będą od 1 sierpnia składać jeden formularz, aby otrzymać zwrot opłaconych składek ZUS. Od stycznia zmieni się system pomocy firmom, które zatrudniają niepełnosprawnych. »

Firmom i samorządom będzie łatwiej dostać pieniądze z UE

Aktualizacja: 24.07.2008

Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego powoła zespół, który ma zająć się upraszczaniem procedur starania się o unijne dotacje. »

Od 2009 roku kolejne ułatwienia dla firm zatrudniających cudzoziemców

Aktualizacja: 23.07.2008

Od 2009 roku firmom łatwiej będzie zatrudniać cudzoziemców ze Wschodu. Procedura uzyskania zezwoleń ma być jednoetapowa, a tzw. test rynku pracy będzie utrzymany tylko w zawodach wrażliwych. Trwają też prace nad nową ustawą o migracji, która będzie kompleksowo regulowała kwestie zatrudniania cudzoziemców. Polska bardziej będzie starać się przyciągnąć pracowników zza wschodniej granicy niż z Dalekiego Wschodu. »

Nie zawsze będzie więcej czasu na odliczenie podatku

Aktualizacja: 23.07.2008

Podatnicy będą mogli odliczyć VAT bez korekty deklaracji w ciągu roku, w którym powstało prawo do odliczenia - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT. Nie zawsze tak będzie. »

Przybyło ponad 16 tysięcy podatników ryczałtu

Aktualizacja: 23.07.2008

Już ponad 133 tys. podatników płaci podatek od najmu w formie ryczałtu. Nadal natomiast spada liczba rozliczających się w ten sposób firm. »

Został tydzień na opłatę na środowisko

Aktualizacja: 23.07.2008

Raz na pół roku przedsiębiorcy mają obowiązek uiszczenia opłaty środowiskowej. Za I półrocze 2008 r. muszą to zrobić w ciągu najbliższego tygodnia. »

Upraszczanie prawa spółek może zwiększyć ryzyko gospodarcze

Aktualizacja: 23.07.2008

Spółki kapitałowe mogą mieć niższy niż dzisiaj kapitał zakładowy, pod warunkiem że kontrolowana jest ich wypłacalność. Nie wolno jednak dopuścić, by w spółce cywilnej można było prowadzić działalność gospodarczą na dużą skalę. »

Eksporterzy tracą resztki optymizmu

Aktualizacja: 23.07.2008

Za pogorszenie kondycji eksportu odpowiada silny złoty i gorsza koniunktura na świecie. Eksport może być najmniej opłacalny dla branż: tekstylnej, obuwniczej i elektronicznej. Aby się chronić, firmy coraz częściej stosują zabezpieczenia na rynku walutowym. »

Szejnfeld o nowelizacji Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 23.07.2008

Zasada domniemania uczciwości podatnika oraz konieczność informowania o zamiarze skontrolowania jego działalności to najważniejsze zmiany w projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej - uważa wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. »

Najem między firmami nawet do 30 lat

Aktualizacja: 22.07.2008

Nawet na 30 lat przedsiębiorcy będą mogli zawierać umowy najmu. Dopiero po upływie tego okresu umowy te będą traktowane jako zawarte na czas nieoznaczony. »

Małe i średnie firmy nie sięgają po dotacje na innowacyjność

Aktualizacja: 22.07.2008

Małe i średnie przedsiębiorstwa złożyły w konkursie na innowacyjne inwestycje tylko 31 wniosków na kwotę 300 mln zł. Tymczasem do wzięcia jest ponad 1 mld zł. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PrimeSoft Polska Sp. z o.o.

Specjalista z zakresu systemów IT, zarządzania i workflow|BPM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK