| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > Szkody na osobie > Czy warto wykupić ubezpieczenie narciarskie?

Czy warto wykupić ubezpieczenie narciarskie?

By nasze ferie na narciarskim stoku nie zamieniły się w zimowy koszmar warto przed wyjazdem pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Pozwoli nam to oszczędzić niepotrzebnych stresów oraz dodatkowych kosztów.

Na stoku ponosisz odpowiedzialność nie tylko za siebie

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Amatorzy białego szaleństwa powinni pamiętać o tym, że w razie wypadku ucierpieć mogą nie tylko oni, ale również osoby trzecie. Jeżeli nie będziemy ubezpieczeni, to w takich sytuacjach możemy stać się adresatem roszczeń ze strony poszkodowanych, którzy mogą się domagać odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu, czy też zniszczonego sprzętu. Często nie są to małe kwoty.

W ramach ubezpieczenia OC ubezpieczyciel pokryje za nas wydatki finansowe wynikające z wyrządzonej przez nas szkody. Nie będziemy musieli płacić za leczenie poszkodowanego, czy też za uszkodzony sprzęt.

Nie zawsze jednak ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zwolni nas od odpowiedzialności. Musimy zachowywać się odpowiedzialnie. Ubezpieczyciel nie będzie ponosił odpowiedzialności za szkody jeżeli wyrządzimy je będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Uchyli się również od odpowiedzialności za nasze czyny, jeżeli popełnimy je umyślnie lub w wyniku rażącego niedbalstwa.

Ubezpieczyciel nie pokryje szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego, jeżeli ten popełnił je będąc pod wpływem alkoholu.

Ubezpieczenie własnego sprzętu

Wybierając polisę warto również zastanowić się nad możliwością ubezpieczenia własnego sprzętu. Jest to istotna kwestia, zwłaszcza z uwagi na jego wartość. Jeżeli się na to zdecydujemy pamiętajmy, że nie uprawnia nas to do lekkomyślności. Ubezpieczyciel obejmie ubezpieczeniem nasz sprzęt narciarski, ale jednocześnie określi zasady, jakich musimy przestrzegać. Zostawiając narty przy schronisku musimy je dobrze zabezpieczyć, tak by nie stały się łatwym łupem złodziei. Najlepiej będzie też, jeżeli fakt kradzieży zgłosimy miejscowej policji.

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego nie oznacza, że ubezpieczyciel pokryje nasze straty w każdym przypadku. Trzymaj narty lub deskę pod opieką zawodowego przewodnika lub w zamkniętym miejscu. W razie kradzież zgłoś to miejscowej policji i zadbaj o udokumentowanie faktu przestępstwa.

Więcej o ubezpieczeniach: Rzecznik Ubezpieczonych

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa kosztów wynikających ze świadczenia usług medycznych, które w danym kraju są odpłatne.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa kosztów wynikających ze świadczenia usług medycznych, które w danym kraju są odpłatne.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK