| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > ABC Odszkodowań > Jak dochodzić odszkodowań - samemu, czy szukać pomocy u fachowców?

Jak dochodzić odszkodowań - samemu, czy szukać pomocy u fachowców?

Jeżeli doznaliście uszczerbku na zdrowiu np: w wyniku wypadku samochodowego? Albo ktoś z Twoich bliskich zmarł w pracy, na drodze lub z powodu jakichkolwiek zdarzeń losowych? Sytuacja materialna po stracie bliskiego pogarsza się (utrata źródła utrzymania, koszty pogrzebu, a w przypadku utraty zdrowia często bardzo wysokie koszty leczenia i rehabilitacji ). Właśnie dlatego powinieneś poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad drogą uzyskania odszkodowania i innych wszystkich możliwych świadczeń. Większość z nas udaje się do ubezpieczyciela zgłasza szkodę z odpowiedniej polisy i oczekuje decyzji o wypłacie odszkodowania. A następnie zaczyna się: „ płacz i zgrzytanie zębami „ że Towarzystwo nas oszukało” bo wypłaciło za mało, zaniżyło odszkodowanie, odmówiło wypłaty odszkodowania. A może w tym wszystkim był jednak nasz błąd?

Również są osoby które nie wiedzą jak mają załatwić takie sprawy, a wręcz nie mają wiedzy o tym iż z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku należy się im odszkodowanie.

W wyżej wymienionych przypadkach należałoby się zastanowić o możliwości skorzystania z pomocy adwokata, radcy prawnego lub też kancelarii odszkodowawczej. Każda taka pomoc jest bardzo ważna ale najważniejszy jest czas w którym udamy się po taką pomoc. Im wcześniej tym z reguły lepiej.

Zobacz: Co można i dlaczego warto się ubezpieczać?

Ważne jest to czy idziemy po pomoc jeszcze przed złożeniem dokumentów do roszczenia czy też w momencie otrzymania decyzji odmownej. Jest wiele możliwości uzyskania odszkodowania w zadowalającej nas wysokości tylko trzeba wiedzieć jak dane odszkodowanie wywalczyć, jakie przedstawić dokumenty i jak argumentować kwoty roszczeniowe.

Każda z wyżej wymienionych instytucji może pomóc na innym polu działania. Ważne aby przekazać sprawę profesjonalistom którzy każdą osobę poszkodowaną potraktują bardzo indywidualnie i z jak największa troską o zadowolenie klienta.

Sprawy odszkodowawcze nie powinny być traktowane i prowadzone „ taśmowo” należy wczuć się w sytuację poszkodowanego, porozmawiać z nim a daleko posunięta indywidualizacja czynników wpływających na wysokość odszkodowania powoduje iż do jego określenia konieczne jest wnikniecie w sytuację poszkodowanego łącznie z wejściem w sferę jego prywatności i takie tylko zachowanie profesjonalistów daje duże szanse uzyskanie godziwego odszkodowania nie zawsze na drodze sądowej ale w zwykłych kontaktach z ubezpieczycielem. 

To jest nasz wybór do kogo się udamy biorąc pod uwagę zarówno zakres merytoryczny i ewentualne koszty poniesione przy świadczeniu takiej pomocy.
Jeżeli samemu staramy się o odszkodowanie musimy liczyć się z stresem, nerwami i czasem który stracimy w walce z ubezpieczycielem a tak przelejemy to na barki naszych pełnomocników.

To my wybieramy osobę która będzie świadczyć nam pomoc w zakresie dochodzenia odszkodowania, to my ustalamy warunki na podstawie jakich będzie świadczona pomoc.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji na temat Kancelarie odszkodowawcze i sposobach ich działania. W prasie pojawiły się teksty na temat firm, które oferują „pomoc” ofiarom wypadków, wysyłając swoich agentów wprost do szpitali, gdzie poszkodowani godzą się na prowizje wynoszące nawet połowę odszkodowania.

reklama

Ekspert:

Elżbieta Majszak

Ekspert z zakresu odszkodowań i ubezpieczeń.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Każdy zapis w umowie może podlegać negocjacjom. Jeżeli danej umowy nie można negocjować bardzo poważnie zastanówmy się nad wyborem swojego pełnomocnika.
Każdy zapis w umowie może podlegać negocjacjom. Jeżeli danej umowy nie można negocjować bardzo poważnie zastanówmy się nad wyborem swojego pełnomocnika.

Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Lubczyńska

Ekspert z firmy Blachy Pruszyński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »