| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > ABC Odszkodowań > Jak dochodzić odszkodowań - samemu, czy szukać pomocy u fachowców?

Jak dochodzić odszkodowań - samemu, czy szukać pomocy u fachowców?

Jeżeli doznaliście uszczerbku na zdrowiu np: w wyniku wypadku samochodowego? Albo ktoś z Twoich bliskich zmarł w pracy, na drodze lub z powodu jakichkolwiek zdarzeń losowych? Sytuacja materialna po stracie bliskiego pogarsza się (utrata źródła utrzymania, koszty pogrzebu, a w przypadku utraty zdrowia często bardzo wysokie koszty leczenia i rehabilitacji ). Właśnie dlatego powinieneś poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad drogą uzyskania odszkodowania i innych wszystkich możliwych świadczeń. Większość z nas udaje się do ubezpieczyciela zgłasza szkodę z odpowiedniej polisy i oczekuje decyzji o wypłacie odszkodowania. A następnie zaczyna się: „ płacz i zgrzytanie zębami „ że Towarzystwo nas oszukało” bo wypłaciło za mało, zaniżyło odszkodowanie, odmówiło wypłaty odszkodowania. A może w tym wszystkim był jednak nasz błąd?

Również są osoby które nie wiedzą jak mają załatwić takie sprawy, a wręcz nie mają wiedzy o tym iż z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku należy się im odszkodowanie.

W wyżej wymienionych przypadkach należałoby się zastanowić o możliwości skorzystania z pomocy adwokata, radcy prawnego lub też kancelarii odszkodowawczej. Każda taka pomoc jest bardzo ważna ale najważniejszy jest czas w którym udamy się po taką pomoc. Im wcześniej tym z reguły lepiej.

Zobacz: Co można i dlaczego warto się ubezpieczać?

Ważne jest to czy idziemy po pomoc jeszcze przed złożeniem dokumentów do roszczenia czy też w momencie otrzymania decyzji odmownej. Jest wiele możliwości uzyskania odszkodowania w zadowalającej nas wysokości tylko trzeba wiedzieć jak dane odszkodowanie wywalczyć, jakie przedstawić dokumenty i jak argumentować kwoty roszczeniowe.

Każda z wyżej wymienionych instytucji może pomóc na innym polu działania. Ważne aby przekazać sprawę profesjonalistom którzy każdą osobę poszkodowaną potraktują bardzo indywidualnie i z jak największa troską o zadowolenie klienta.

Sprawy odszkodowawcze nie powinny być traktowane i prowadzone „ taśmowo” należy wczuć się w sytuację poszkodowanego, porozmawiać z nim a daleko posunięta indywidualizacja czynników wpływających na wysokość odszkodowania powoduje iż do jego określenia konieczne jest wnikniecie w sytuację poszkodowanego łącznie z wejściem w sferę jego prywatności i takie tylko zachowanie profesjonalistów daje duże szanse uzyskanie godziwego odszkodowania nie zawsze na drodze sądowej ale w zwykłych kontaktach z ubezpieczycielem. 

To jest nasz wybór do kogo się udamy biorąc pod uwagę zarówno zakres merytoryczny i ewentualne koszty poniesione przy świadczeniu takiej pomocy.
Jeżeli samemu staramy się o odszkodowanie musimy liczyć się z stresem, nerwami i czasem który stracimy w walce z ubezpieczycielem a tak przelejemy to na barki naszych pełnomocników.

To my wybieramy osobę która będzie świadczyć nam pomoc w zakresie dochodzenia odszkodowania, to my ustalamy warunki na podstawie jakich będzie świadczona pomoc.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji na temat Kancelarie odszkodowawcze i sposobach ich działania. W prasie pojawiły się teksty na temat firm, które oferują „pomoc” ofiarom wypadków, wysyłając swoich agentów wprost do szpitali, gdzie poszkodowani godzą się na prowizje wynoszące nawet połowę odszkodowania.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Kowalska

Adwokat w RYKOWSKI & GNIEWKOWSKI KANCELARIA ADWOKATÓW I RADCÓW PRAWNYCH. Specjalistka z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego. W kancelarii odpowiada za prawną analizę sytuacji rodzinnych i opiekuńczych klientów i przygotowanie oraz realizowanie przyjętej taktyki procesowej. Z sukcesem zakończyła kilkaset spraw rodzinnych i spadkowych, których liczba stale wzrasta.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK