| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Pracownik i ZUS > Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2012 roku. Dla firm bez zmian

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2012 roku. Dla firm bez zmian

Rośnie wynagrodzenie dla nauczycieli. Od 1 września 2012 minimalne pensje zasadnicze nauczycieli wzrosną o niecałe 4 proc. Dowiedz się jakie podwyżki dostaną nauczyciele w 2012 roku.

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2012 roku

Podwyższenie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego to efekt zmiany kwoty bazowej w ustawie budżetowej na rok 2012. Od 1 września wyniesie ona 2717,59 zł. To wzrost o 3,8 proc.

Korzystniejsze warunki finansowe nie obejmują pracowników szkół prywatnych, którzy nie są zatrudnieni na podstawie Karty Nauczyciela. Podwyżka dotyczy nauczycieli pozostających w stosunku pracy w przedszkolach, szkołach oraz placówkach prowadzonych przez organy administracji rządowej, samorządy oraz niektórych zatrudnionych w  Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zmiany w wynagrodzeniu wprowadza Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 lipca 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy.

Polecamy: Diety za podróże krajowe i zagraniczne w 2012 r.

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2012 roku - tabela

Polecamy: Płaca minimalna 2013

Podstawa prawna:

- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 lipca 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy

- Karta Nauczyciela

- Ustawa budżetowa na rok 2012 z 2 marca 2012 roku

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK