| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Pracownik i ZUS > Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2012 roku. Dla firm bez zmian

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2012 roku. Dla firm bez zmian

Rośnie wynagrodzenie dla nauczycieli. Od 1 września 2012 minimalne pensje zasadnicze nauczycieli wzrosną o niecałe 4 proc. Dowiedz się jakie podwyżki dostaną nauczyciele w 2012 roku.

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2012 roku

Podwyższenie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego to efekt zmiany kwoty bazowej w ustawie budżetowej na rok 2012. Od 1 września wyniesie ona 2717,59 zł. To wzrost o 3,8 proc.

Korzystniejsze warunki finansowe nie obejmują pracowników szkół prywatnych, którzy nie są zatrudnieni na podstawie Karty Nauczyciela. Podwyżka dotyczy nauczycieli pozostających w stosunku pracy w przedszkolach, szkołach oraz placówkach prowadzonych przez organy administracji rządowej, samorządy oraz niektórych zatrudnionych w  Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zmiany w wynagrodzeniu wprowadza Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 lipca 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy.

Polecamy: Diety za podróże krajowe i zagraniczne w 2012 r.

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2012 roku - tabela

Polecamy: Płaca minimalna 2013

Podstawa prawna:

- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 lipca 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy

- Karta Nauczyciela

- Ustawa budżetowa na rok 2012 z 2 marca 2012 roku

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Röben

Jeden z czołowych producentów ceramiki budowlanej, w tym dachówek, cegieł i płytek klinkierowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK