| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Ochrona przed nieuzasadniony zbieraniem i przetwarzaniem danych osobowych

Ochrona przed nieuzasadniony zbieraniem i przetwarzaniem danych osobowych

W jaki sposób można ochronić się przed nieuzasadnionym zbieraniem i przetwarzaniem danych osobowych?

Krok 1. Zwracamy uwagę na podpisywane przez nas oświadczenia. Nie na wszystko musimy się zgadzać. A operator nie wszystkie dane musi posiadać.

Krok 2. Wyrażając zgodę, miejmy pełną świadomość tego, na co i komu się zgadzamy. Klauzula powinna być przedstawiona w sposób jasny i klarowny.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Krok 3. Pamiętajmy, że w każdym momencie możemy wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Pisemne oświadczenie należy wysłać do operatora.

Krok 4. Uważajmy przy zawieraniu umów przez telefon. Nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie. Dane osobowe potwierdzajmy tylko wtedy, jeśli jesteśmy pewni zawierania umowy. Nasz numer może znajdować się w Ogólnopolskim Spisie Abonentów jedynie wtedy, gdy wyraziliśmy na to zgodę.

Jakie dane osobowe może zbierać agencja zatrudnienia?

Krok 5. Tajemnica telekomunikacyjna. Operator jest zobowiązany do jej zachowania. Dlatego w pismach reklamacyjnych tak istotne jest podawanie danych identyfikacyjnych, aby operator miał pewność, że udziela odpowiedzi nam, a nie przypadkowej osobie. Zwłaszcza, że możemy żądać od operatora np. billingu połączeń wychodzących. A tak na marginesie - billingu połączeń przychodzących nie otrzymamy nigdy.

Krok 6. SPAM. Niezamówiona Informacja handlowa stanowi czyn nieuczciwej konkurencji. Możesz wnieść sprzeciw przeciwko udostępnianiu Twoich danych.

Krok 7. W przypadku każdego naruszenia należy zawiadomić Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (www.giodo.gov.pl). Bliższe informacje można uzyskać, dzwoniąc na infolinię: numer 22 860 70 70.

Jakie jest znaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Reinfuss

Doradca biznesowy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, praktyk zarządzania oraz autor licznych publikacji. Specjalizuje się strategicznym HR, systemach zarządzania, technikach podnoszenia efektywności pracy i polityce wynagrodzeniowej Dyrektor Personalny Roku 1999 Autor książek o zarządzaniu: „Rynek celów. Zwrot z inwestycji w HR” wyd. 2012 oraz „MBO prosta skuteczna technika zarządzania Twoja firmą” wyd. 2009 – jedynego podręcznika poświęconego technikom zarządzania przez cele w j. polskim Autor metody zarządzania Market of Objectives™ oraz metodologii pomiaru rentowności ValueView™ Ukończył socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i Oxford University oraz Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) w Wielkiej Brytanii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK