| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Ubezpieczenie floty samochodowej

Ubezpieczenie floty samochodowej

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych rozwija się wbrew kryzysowi. Pojawiają się nowe programy dotyczące kompleksowej obsługi flot samochodowych. Jednym z nich jest produkt, który oprócz podstawowych zadań, ma ułatwić firmom znalezienie oszczędności oraz odciążyć fleet menagerów z części obowiązków.

Oszczędne planowanie

Ostatnie miesiące ubiegłego roku przebiegły pod hasłem kryzysu, spowolnienia gospodarczego. Firmy zareagowały w sposób asekuracyjny - planując rok 2009, skoncentrowały się na redukcji wydatków.

I tu zaczęły się schody. Gdzie obciąć koszty, żeby nie ucierpiał na tym prowadzony biznes? Na to pytanie szczególnie trudno było odpowiedzieć posiadaczom flot firmowych. Ich utrzymanie to spory wydatek, ale przecież istnienie wielu firm np. handlowych, zależy właśnie od samochodów.

Właściciele wiedzą, że pieniądze wydane na ubezpieczenie floty czyli polisy auto casco, odpowiedzialności cywilnej i następstwa nieszczęśliwych wypadków, to nic innego jak inwestycja w ochronę pracowników i mienia przed zdarzeniami losowymi. Jak więc szukać oszczędności?

Minimum kosztów, maksimum zysku

Marzeniem każdej firmy jest zakup takich produktów ubezpieczeniowych, które zapewniają jak najwięcej korzyści i pozwalają oszczędzić. Tylko jak je znaleźć? Lepiej zdać się na specjalistów, którzy wiedzą co i komu najbardziej się opłaca. Obecna dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza jest polem do popisu dla tychże specjalistów.

Czujność, trafna interpretacja potrzeb rynku oraz szybka reakcja - to priorytety. Również dla gdańskiego brokera, spółki BIK Brokers. Firma oferuje m.in. produkt, który oprócz podstawowych zadań, ma ułatwić firmom znalezienie oszczędności oraz odciążyć fleet menagerów z części obowiązków.

Polecamy: Jak nie dać się oszukać sprzedawcy aut poleasingowych

- W wyniku tych działań, wprowadziliśmy na rynek nową jakość w branży ubezpieczeń komunikacyjnych - program kompleksowej obsługi flot posiadających od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pojazdów. Jak wiadomo, ich ubezpieczenie w zakresie OC,AC i NNW jest dużym wydatkiem. Zaproponowaliśmy więc rozwiązanie, dzięki któremu firmy łatwiej znajdą oszczędności w kosztach eksploatacji taboru pojazdów służbowych – wyjaśnia Artur Zych, dyrektor handlowy BIK Brokers.
Korzyści dla firmy

Mówiąc ogólnie, firma zaproponowała klientom flotowym m.in. analizę aktualnych umów ubezpieczenia, przygotowanie szytego na miarę kontraktu ubezpieczeniowego, przejęcie procesu likwidacji szkód, monitorowanie szkodowości, doradztwo i wprowadzenie programów naprawczych w celu zminimalizowania kosztów ubezpieczenia pojazdów służbowych. Jak działa nowy program obsługi dla rynku flotowego?

- W pierwszym etapie zbieramy informacje o sposobie finansowania, ilości i rodzaju pojazdów, a także dane o przebiegach szkodowych aut w poprzednich latach ubezpieczeń. Dodatkowo analizujemy wszystkie problemy z jakimi na co dzień zmaga się manager floty. Następnie przygotowujemy przetarg z wybranymi zakładami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu wyłaniamy ofertę szytą na miarę potrzeb konkretnego klienta – opisuje Artur Zych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK