| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Pogłoski o kampanii Republikanów nieistotne

Pogłoski o kampanii Republikanów nieistotne

Podano dziś wiadomości, że Eurostat skorygował zeszłoroczny deficyt Grecji. Nie wynosi on 13,6 proc. PKB, a 15,4 proc. PKB. Dług publiczny urósł do 126,8 proc. PKB.

Niemniej rynki lubią szukać pretekstów do działania i artykuł WSJ przyczynił się do dalszego wzrostu rentowności długoterminowych obligacji, a część analityków potraktowała to jako usprawiedliwienie zwyżki notowań USD. Jeżeli chcielibyśmy to uściślić, tak naprawdę jedynym sygnałem do tego, aby FED zmniejszył skalę programu QE2, byłyby rzeczywiście lepsze dane z amerykańskiej gospodarki. Tymczasem dzisiaj okazało się, że sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku o 1,2 proc. m/m (przy oczek. 0,7 proc. m/m), a bez samochodów już tylko o 0,4 proc. m/m, (zgodnie z szacunkami). Odczyt NY FED Mfg mocno rozczarowuje – indeks ten, obrazujący aktywność sektora wytwórczego w okręgu nowojorskim, spadł w listopadzie do -11 pkt. z +15,73 pkt. w październiku.

Polecamy serwis: Inwestycje

W kraju kluczową rolę odgrywają dzisiaj dane GUS nt. październikowej inflacji. Okazała się ona nieco niższa od szacunków resortu finansów i wyniosła 2,8 proc. r/r. Ponownie za wzrost odpowiedzialne są głównie zmiany cen żywności. Trudno jednoznacznie określić, jak postąpi RPP pod koniec miesiąca. Być może więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się z piątkowych danych o dynamice produkcji przemysłowej w październiku. Niewykluczone, że niestabilna sytuacja w strefie euro zniechęci część członków Rady do podejmowania ryzyka zacieśnienia polityki pieniężnej. To akurat nie byłoby zbyt rozsądne posunięcie, biorąc pod uwagę fakt, że główną obawą rzeczywiście jest ryzyko nadmiernego umocnienia złotego.

EUR/USD: Dopóki nie dojdzie do złamania strefy 1,3570-1,3600 – dolny poziom wyznacza piątkowe minimum – to wciąż bardziej prawdopodobna jest większa korekta w górę, nawet z celem do 1,3800-1,3850 w ciągu 24-36 godzin, a zatem powyżej piątkowych maksimów. Złamanie 1,3570 otworzy drogę do szybkiego testowania okolic 1,35.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK